افزایش لذت مطالعه در کودکان و نوجوانان با تولید آثار طنز

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۰
 
 
مدیر انتشارات خط‌خطی با بیان اینکه امروزه کودکان و نوجوانان ما بیشتر به سمت کتاب‌هایی می‌روند که در ژانر ترس و وحشت تولید می‌شود، گفت: ما سعی کردیم با تولید آثاری در ژانر طنز و فانتزی کاری کنیم که بچه‌‌ها بدون اینکه دچار ترس و اضطراب شوند، از مطالعه کتابی که می‌خوانند لذت ببرند.
 
مدیر انتشارات خط‌خطی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) اظهار کرد: با توجه به اینکه امروزه کودکان و نوجوانان ما بیشتر به سمت خواندن کتاب‌هایی می‌روند که در ژانر ترس و وحشت تولید می‌شود، ما سعی کردیم با تولید آثاری در ژانر طنز و فانتزی کاری کنیم که بچه‌‌ها بدون اینکه دچار ترس و اضطراب شوند از مطالعه کتابی که می‌خوانند لذت برده و بیشتر به کتابخوانی روی آورند.
 
مهری اسلامی در ادامه سخنانش از برگزاری مسابقه «طنز خط خطی» خبر داد و گفت: به نظر من افراد زیادی هستند که استعدادهایی در زمینه طنزنویسی دارند ولی هنوز شناخته نشده‌اند. براین اساس و با توجه به اینکه ما از امسال سعی کردیم در انتشارات خط خطی به صورت تخصصی‌تر به حوزه طنز بپردازیم، تصمیم گرفتیم با ارائه فراخوانی از همه نویسندگان و افراد علاقه‌مند به نویسندگی دعوت کنیم تا داستان‌های طنز خود در حوزه کودک و نوجوان را برای ما ارسال کنند.
 
وی اضافه کرد: بر اساس این فراخوان که در ایام سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران منتشر کردیم، علاقه‌مندان می‌توانند حداکثر تا پایان مرداد‌ماه سال جاری آثارشان را برای ما ارسال کنند. این آثار از سوی سه داور در دو گروه شرکت‌کنندگان زیر 18 سال و شرکت‌کنندگان بالای 18 سال بررسی شده و نتایج تا پایان مهرماه امسال اعلام خواهد شد.
 
این ناشر درباره جوایز برگزیدگان نیز توضیح داد: براساس تعداد آثار ارسالی حدود 10 تا 20 اثر از کارهای برگزیده از سوی انتشارات خط‌خطی منتشر خواهد شد همچنین به نفر برگزیده اول مبلغ یک میلیون تومان، نفر دوم هفتصد هزار تومان و به نفر سوم پانصد هزار تومان جایزه نقدی تعلق خواهد گرفت.  
 
اسلامی همچنین به آموزش داستان‌نویسی طنز به علاقه‌مندان اشاره کرد و گفت: برای اینکه بتوانیم به افراد علاقه‌مند اصول و روش‌های داستان‌نویسی در حوزه طنز را آموزش دهیم چهارشنبه‌های هر هفته کلاس‌هایی در این زمینه در محل انتشارات برگزار می‌کنیم همچنین در کانال تلگرامی انتشارات خط‌خطی هم از تعدادی از نویسندگان این حوزه را دعوت کرده‌ایم تا درباره شیوه‌های طنزنویسی مطالب کاربردی و مفیدی را در اختیار علاقه‌مندان قرار دهند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 249023