کزازی در گفت‌وگو با «ایبنا» مطرح کرد

اهل قلم را باید به هر شیوه‌ای گرامی داشت

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۰
 
 
میرجلال‌الدین کزازی، نویسنده و پژوهشگر با ابراز تأسف از این‌که در این روزگار بیشتر می‌بینیم و کمتر می‌نگریم، گفت: اهل قلم را باید به هر شیوه‌ای گرامی داشت، از این رو برگزاری مراسم‌های بزرگداشت آن‌ها کاری بسیار ارزنده است.
 
میرجلال‌الدین کزازی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، با بیان اینکه ارزش قلم در ایران کمابیش از دست رفته یا بسیار کم شده است، تاکید کرد: از این رو برگزاری مراسم‌هایی برای تجلیل از اهالی قلم کاری است در سرشت خود ارزشمند و این نشان می‌دهد که هنوز ایرانیان به ویژه دست‌اندرکاران، برنامه‌ریزان و سررشته‌داران به قلم می‌اندیشند.
 
وی با اشاره به اینکه روزگار ما روزگاری است که بیشتر می‌بینند تا بخوانند، گفت: آن‌چه ارج قلم را شکسته همین است. از این رو اندیشه‌ها و داوری‌ها و هر رفتار فرهنگی و اندیشه‌ای در رویه می‌ماند یعنی به نما تنها بسنده می‌کند. در این روزگار ما بیشتر می‌بینیم و کمتر می‌نگریم. دیدن ناخواسته و نااندیشیده است اما نگریستن آگاهانه و اندیشیده است.
 
این نویسنده و مترجم تاکید کرد: آن‌چه به قلم نوشته می‌شود نیاز به ژرف‌نگری دارد پس در روزگاری چنین بر هم ریخته و آشفته که همگان تنها می‌بینند و بسیار اندک می‌نگرند هر کاری که در پی قلم انجام شود در گونه خود کاری خجسته است و ارج نهادن به اهالی قلم. از این رو برنامه‌هایی در این زمینه که با رنج و زحمت فراوان سامان داده شده، بسیار ارزنده است.
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 249709