رفیع افتخار با ​کلاس اولی‌ها به کتابفروشی‌ها می‌آید

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۵
 
 
رفیع افتخار، نویسنده کتاب‌های کودک و نوجوان، از اتمام مجموعه داستانی با عنوان «کلاس اولی‌ها» خبر داد و گفت که این کتاب را برای چاپ به انتشارات آیینه قلم سپرده‌ است.
 
رفیع افتخار در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، درباره جدیدترین آثارش اظهار کرد: به تازگی مجموعه داستانی با عنوان «کلاس اولی‌ها» را نوشته و برای چاپ به انتشارات آیینه قلم سپرده‌ام.
 
این نویسنده کتاب‌های کودک و نوجوان درباره مجموعه «کلاس اولی‌ها» توضیح داد: این کتاب شامل 17 داستان برای کودکان پیش دبستانی و کلاس اولی است و شخصیت‌های اصلی داستان گچ و تخته پاک‌کن هستند که در موقعیت‌های گوناگون ماجراهای زیادی می‌آفرینند و درون مایه هر داستان به ماجرایی خاص اختصاص دارد.
 
افتخار همچنین از چاپ کتاب «کت ولیعهدی» خبر داد و گفت: همه مراحل آماده‌سازی این کتاب به پایان رسیده است و به زودی از سوی انتشارات به‌نشر منتشر خواهد شد.
 
وی افزود: «کت ولیعهدی» در حوزه انقلاب است و به وقایع و داستان‌های دوره پیش و بعد از سال 1357 می‌پردازد و شامل 6 داستان عمدتا طنز برای نوجوانان است.
 
افتخار درباره رمان «ترسو» نیز بیان کرد: این رمان طنز، ماجرای بچه ترسویی را بیان می‌کند که در موقعیت‌های انقلابی حوادث خنده‌داری را فرا روی مخاطب قرار می‌دهد و در حال حاضر مراحل چاپ خود را می‌گذراند.
 
این مترجم درباره سایر آثارش نیز توضیح داد: مجموعه داستان‌های «نقطه چین» برای خردسالان و داستان بلند «پنبه، پری و پستچی» نیز در مرحله تصویرگری هستند و به زودی از سوی انتشارات آیینه قلم منتشر می‌شوند.
 
افتخار گفت: کتاب «پستچی، پنبه و پری» را برای کودکان 9 تا 12 سال نوشته‌ام که داستان خواستگاری پستچی بی‌دست و پایی از زیباترین پری دنیا را بیان می‌کند.
 
رفيع افتخار متولد 1339 در تهران و كارشناس ارشد كشاورزی است. او تاليف و ترجمه برای نوجوانان را از سال 1369 آغاز كرده و تاكنون بیش از ۵۰ اثر برای کودکان و نوجوانان نوشته است. از آثار این نویسنده می‌توان به «طلسم خانه‌ عنکبوت‌ها»، «برعسوس»، «برسدبه دست دوست»، «دنیای آرزوها»، «از ورای یک خاطره»، «تعطيلات بامزه يخمک»، «ساپروفیت»، «شب نشینی باعموبسک» و «راز صورتی من» اشاره کرد.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 250815