روایتی از کارکردن دو نوجوان در تابستان

 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۰
 
 
محمدرضا پورمحمد از تولید داستان بلندی با عنوان «سه ماه تعطیلی آن روزها» برای نوجوانان خبر داد.
 
محمدرضا پورمحمد در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، درباره جدیدترین آثارش اظهار کرد: به تازگی داستان بلندی با عنوان «سه ماه تعطیلی آن روزها» را برای نوجوانان نوشته و برای چاپ به انتشارات بروج تحویل داده‌ام.
 
این نویسنده درباره «سه ماه تعطیلی آن روزها» توضیح داد: این کتاب در سبک رئال نوشته شده است و ماجرای پسر نوجوانی را بیان می‌کند که مادرش را از دست داده و با پدر، نامادری‌ و بردار ناتنی‌اش زندگی می‌کند. پدرش از او و برادرش می‌خواهد تا در تعطیلات تابستان مشغول کار شوند تا هم پولی به دست آورند و هم حرفه و مهارتی را بیاموزند و بر همین اساس آنها را به یکی از دوستانش که کارگاهی دارد معرفی می‌کند. در نهایت پسرک برای کار پذیرفته می‌شود و برادر ناتنی ‌پذیرفته نمی‌شود و این مساله سبب بروز مشکلاتی برای پسرک می‌شود.
 
وی در ادامه بیان کرد: این داستان در عین حالی که رئال است به تخیلات نوجوانان هم می‌پردازد. همچنین کار و تلاش و پشتکار پسرک برای رفع مشکلات پیش رویش در فراز و نشیب‌ها را نیز به تصویر می‌کشد.
 
محمدرضا پورمحمد، از سال 1365 نوشتن برای کودکان را شروع کرد و نخستین کتابش با عنوان «تلافی» در سال 1368 منتشر شد. از دیگر آثار این نویسنده می‌توان به «ترک تحصیل»، «ماهی پلو»، «تلاش در گرداب»، «پسر چرم فروش»، «داستان میز و چهار قصه دیگر»، «ماشین بابام»، «پنجره‌های آفتابی» و «وکیل خدا» اشاره کرد. از پورمحمد آثاری در حوزه بزرگسال نیز منتشر شده است.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 250908