​پریرخ با دو داستان بلند به دیدار نوجوانان آمد

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۰
 
 
زهره پریرخ، نویسنده و منتقد ادبی، از نگارش دو داستان بلند برای نوجوانان براساس ادبیات عامیانه با عنوان‌های «ترنجون» و «خان اول عاشقی» خبر داد.
 
زهره پریرخ در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، از  نگارش دو داستان بلند برای نوجوانان براساس ادبیات عامیانه خبر داد و اظهار کرد: با استفاده از شخصیت‌های داستان‌های کهن دو کتاب‌ برای نوجوانان بازآفرینی کرده‌ام.
 
این نویسنده با بیان اینکه داستان‌های جنبه فانتزی دارد، توضیح داد: یکی از این کتاب‌ها با نام «ترنجون» براساس داستانی از دختر نارنج و ترنج الهام گرفته شده است و در کتاب دیگر با نام «خوان اول عاشقی» از شخصیت پهلوان کچل استفاده کرده‌ام.
 
وی افزود: تلاش می‌کنم با توجه به اهمیتی که ارتباط میان نویسنده و تصویرگر در افزایش کیفیت کتاب و درک مطلب از سوی مخاطب وجود دارد، این آثار را در قالب پکیج به ناشر تحویل دهم. به این معنی که تصویرگری و صفحه‌آرایی آن را نیز با کمک و مشورت دوستان هنرمند انجام دهیم و کار آماده را تحول ناشر دهیم. در این راستا رضا دالوند، تصویرگر کتاب‌ها کودک و نوجوان، تصویرگری کتاب «ترنجون‌» را انجام داده است و تصویرگر کتاب «خوان اول عاشقی» هم به زودی منتشر خواهد شد.
 
پریرخ همچینن گفت: علاوه بر این کتاب دیگری هم به‌نام «خانه‌ آنها یک خانه شلوغ و پرماجراست» را برای کودکان نوشته‌ام که داستان آن تخیلی و فانتزی است به مسایل محیط‌زیستی از نگاه حمایت از حیوانات طعنه می‌زند و نگاهی دارد به حیواناتی که بچه‌ها به خانه می‌آورند و بیان می‌کند که در نهایت چه عاقبتی خواهند داشت.
 
زهره پریرخ، نویسنده و تصویرگر کتاب‌های کودک و نوجوان، متولد 1338 مشهد و فارغ‌التحصیل رشته مدیریت است. وی تا به‌حال آثار زیادی برای کودکان و نوجوانان منتشر کرده است. از جمله این آثار می‌توان به «دستمال خال‌خالى»، مجموعه «آى قصه‌ قصه قصه»، «راز»، « پيامبر و خروسى كه دلتنگ بود»، «پیراهن بی بی نازنین»، مجموعه «بازی با آوا، بازی با الفبا؟»، « لولو پشمالو و کرم کوچولو»، «پيامبر و خروسى كه دلتنگ بود»، «ميراث فرهنگى ايرانيان» و «نمى‌خواهم بزرگ شوم» اشاره کرد. آثار پریرخ جوایزی مانند جايزه‌‌‌ پروين اعتصامی، جايزه‌ كتاب رشد، برگزيده‌ كتاب فصل و ... را برای وی به ارمغان آورده‌اند.‌
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 251802