کتاب پیشنهاد سعید ذهنی برای بچه‌‌ها

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۰
 
 
سعید ذهنی، كارگردان، آهنگساز و مدرس دانشگاه، کتاب «تئوری بنیادی موسیقی» را برای مطالعه به نوجوانان و بزرگسالان علاقه‌مند به موسیقی پیشنهاد داد.
 
سعید ذهنی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، با بیان این‌که کتاب‌های زیادی هستند که می‌توان آنها را برای مطالعه پیشنهاد داد، اظهار کرد: من ترجیح می‌دهم کتاب «تئوری بنیادی موسیقی» نوشته پرویز منصوری را به مخاطبان علاقه‌مند به موسیقی توصیه کنم که از سوی نشر کارنامه منتشر شده و بارها تجدید چاپ شده است.
 
وی با بیان اینکه این کتاب توانسته جایزه بهترین کتاب تئوری موسیقی را دریافت کند، گفت: «تئوری بنیادی موسیقی» نسبت به سایر آثاری که در این حوزه منتشر شده است، بهترین اثر برای آموزش مقدماتی و الفبای موسیقی محسوب می‌شود که می‌تواند نوجوانان و جوانان علاقه‌مند با این حوزه را با نت، ريتم و تناليته آشنا کند.
 
به گفته این آهنگساز، نحوه بیان تئوری موسیقی و ارائه آن به دانشجویان، دانش‌آموزان و علاقه‌مندان به موسیقی چه در دانشگاه‌ها و چه در آموزشگاه‌های آزاد موسیقی بسیار مهم است که گاهی تبدیل به یک معضل می‌شود و بسیاری از علاقه‌مندان را دلزده می‌کند.
 
ذهنی افزود: کتاب «تئوری بنیادی موسیقی» می‌تواند با زبانی مناسب و مطلوب اصول علمی موسیقی را به‌گونه‌ای به مخاطبان منتقل کند که دریافت خوب و صحیحی از آن داشته باشند و برایشان جذاب باشد.
 
این آهنگساز و کارگردان همچنین یادآور شد: اصولا تئوری‌ فرار است و مانند کتاب‌های مرجع لازم است که همیشه به آنها مراجعه شود. لذا فعالان این حوزه اعم از مبتدی و حرفه‌ای نیاز دارند که مدام کتاب‌های تئوری را مطالعه کنند و من همیشه این کتاب را مرور می‌کنم.  
 
ذهنی گفت: مطالعه این کتاب را علاوه بر بزرگسالان به نوجوانان علاقه‌مند به موسیقی که اطلاعات اولیه‌ای از موسیقی دارند نیز پیشنهاد می‌کنم. آنها می‌توانند این کتاب را مطالعه کرده و سوالات‌شان را با استادشان مطرح کنند.

سعید ذهنی، كارگردان، آهنگساز و مدرس دانشگاه در سال 1346 در تهران متولد شد و دارای مدرک كارشناسي كارگرداني نمايش از دانشكده هنرهاي زيبا، دانشگاه تهران است. او عضو انجمن شعراي ايران و مدرس دانشگاه‌هاي هنر، هنرهاي زيبا، آزاد، و سوره تهران است و ساخت بیش از 24 فیلم بلند و 20 سریال و مجموعه تلویزیونی و ساخت فيلم كوتاه «مثل ديروز شايد» و «عكس آخر» را در کارنامه‌اش دارد.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 252042