سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران 70 هزار جلد کتاب در حوزه ایران‌شناسی و اسلام‌شناسی دارد

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۷
 
 
معاون سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران می‌گوید تاکنون نزدیک به 70 هزار جلد منبع در حوزه ایران شناسی و اسلام شناسی به زبان انگلیسی، فرانسه، آلمانی، روسی، ایتالیایی و اسپانیایی در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران وجود دارد.
 
غلامرضا امیرخانی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) درباره نمایشگاه تازه‌های نشر بخش بین‌الملل ایران‌شناسی و اسلام‌شناسی که تازگی در این سازمان افتتاح شده، گفت: در تالار رودکی منابع جدیدی متعلق به سال 2016 در حوزه ایران شناسی و اسلام شناسی گردآوری شده است. همچنین در حوزه منابع مرجع و علوم فنون مجلداتی برای محققان فراهم شده است.

وی ادامه داد: کتابخانه ملی ایران مطابق اساسانامه موظف است هر انتشاراتی مربوط به ایران به هر زبانی منبعی منتشر کرد را جمع‌آوری کند و این سازمان تلاش می‌کند در حوزه ایران شناسی و اسلام شناسی این موضوع را در حد توان انجام دهد.

به گفته این مقام مسئول، در حوزه اسلام شناسی نیز تحقیقات و پژوهش‌ها به زبان‌های مختلف به ویژه به زبان انگلیسی جمع‌آوری می‌شود. تاکنون نیز نزدیک به 70 هزار جلد منبع در حوزه ایران شناسی و اسلام شناسی به زبان انگلیسی، فرانسه، آلمانی، روسی، ایتالیایی و اسپانیایی وجود دارد.

امیرخانی درباره دیجیتالی‌سازی منابع ایران‌شناسی و اسلام‌شناسی نیز بیان کرد: منابع قدیمی‌تر تا حدی دیجیتالی سازی شده است. همچنین برای محققان این حوزه سالن مطالعه اختصاصی در ضلع شمال غربی که فضای آرام‌‌تری است، در نظر گرفته شده است.

معاون سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران یادآور شد: در این بخش درصد بیشتری از کتاب‌ها به صورت قفسه باز ارائه می‌شود و این موضوع در سالن‌ها دیگر کمتر است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 252610