۱
 
پیشنهاد مطالعه برای تعطیلات پایان هفته

منیژه رهبر: «به خاطر فیزیک» را بخوانید/ علاقه بیل گیتس به کتاب والتر لوین

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۰
 
 
دکتر منیژه رهبر، عضو هیات علمی دانشکده فیزیک دانشگاه تهران برای مطالعه آخر هفته دو کتاب «به خاطر فیزیک» و مجموعه چهار جلدی «فیزیک مفهومی» را پیشنهاد کرد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) دکتر منیژه رهبر، استاد فیزیک دانشگاه تهران و از داوران جایزه کتاب سال، دو کتاب در علم فیزیک با نام های «به خاطر فیزیک» و دیگری مجموعه چهار جلدی «فیزیک مفهومی» را برای مطالعه آخر هفته پیشنهاد کرد.
 
 

به خاطر فیزیک
«به خاطر فیزیک» نوشته والترلوین استاد بازنشسته موسسه فناوری ماساچوست و وارن گلداستاین است که به سرگذشت والترلوین در علم فیزیک می‌پردازد. این کتاب بازتاب تجربۀ چندین ساله و مهارت لوین در تدریس فیزیک است که حتی برای افرادی که آشنایی اندکی با فیزیک دارند جذاب است.
 
لوین به شما می‌گوید که اگر چند مفهوم فیزیکی مانند الکترومغناطیس و گرانش را درک کنید، می‌توانید شناخت کافی در مورد چگونگی کار دستگاه‌های پیچیده مانند سامانه موقعیت‌یاب جهانی و دستگاه‌های مختلف دیگر به دست آورید.
 
بیل گیتس درباره لوین گفته است: «لوین معلمی باورنکردنی است که علاقه‌ای شدید به فیزیک و توان آن برای چگونگی نگریستن به جهان دارد. او واقعا به این علم جان می‌بخشد.»
 

 فیزیک مفهومی
مجموعه چهار جلدی «فیزیک مفهومی» تالیف پل جی. هیوئیت دومین پیشنهاد منیژه رهبر است که با توضیحاتی به زبان ساده و بدون فرمول به مباحث و موضوعات علم فیزیک پرداخته است.
 
علاوه بر مطالب درسی، این اثر دارای جعبه‌ها و مطالب کوتاهی دربارهٔ موضوعاتی مانند انرژی و فن‌آوری، چرخ‌های واگن‌های قطار، نوارهای مغناطیسی روی کارت‌های اعتباری و قطارهایی است که به صورت مغناطیسی پرواز می‌کنند. همچنین جعبه‌هایی هم در مورد شبه‌علم، توان بلور، اثر دارونما، جستجوی آب با عصای جادو، مغناطیس‌درمانی، امواج مغناطیسی اطراف خط‌های انتقال برق، و هراس از پرتودهی به غذاها و انرژی هسته‌ای دارد.

این مجموعه برگزیده نهمین دوره کتاب فصل، برگزیده بیست و هشتمین دوره کتاب سال جمهوری اسلامی ایران، تقدیر شده در نهمین دوره جشنواره کتاب‌های آموزشی رشد و منتخب طرح سامان بخشي كتاب هاي رشد شده است.

هر دو این کتاب‌ها از سوی انتشارات فاطمی به چاپ رسیده‌اند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 253609
 


 
A.y
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۷-۰۳-۱۴ ۱۵:۱۵:۳۷
هردو کتاب عالی است،ممنون از زحمات شما (225375)