صابر ابر به پویش سطر سپید پیوست

استودیوی خود را برای این ‌کار در اختیار قرار می‌دهم

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۶
 
 
صابر ابر از طرح پویش ملی "سطر سپید" که هدف آن کمک به تولید و توزیع کتاب‌های ویژه نابینایان است، استقبال و اطهار کرد: حاضر است استودیو شخصی خود را برای تولید کتاب‌های صوتی در اختیار این طرح قرار دهد.
 
صابر ابر، بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، با اعلام حمایت از طرح پویش ملی "سطر سپید" که هدف آن کمک به تولید و توزیع کتاب‌های ویژه نابینایان است، گفت: به شخصه و با هزینه‌ی شخصی کتابخانه‌ای راه‌اندازی کرده‌ام که شامل کتاب‌های صوتی هم می‌شود. همیشه دغدغه کتاب و کتاب‌خوانی داشته‌ام و بهترین ایده‌ای که در این راستا به نظرم رسیده، تاسیس یک کتابخانه بوده که در دسترس باشد و نه تنها هنرمندان بلکه همه مردم بتوانند از آن استفاده کنند.

بازیگر فیلم "درباره الی" درباره طرح "سطر سپید" و همچنین طرح‌های مشابه عنوان کرد: تولید کتاب‌های صوتی برای نابینایان، سالمندان و کسانی که به دلایلی توانایی دسترسی به کتاب کاغذی ندارند، گام بزرگی است و باعث افزایش درصد کتاب‌خوانی می‌شود. هنرمندان هم قطعا در این‌گونه طرح‌ها مشارکت ویژه‌ای خواهند داشت و من حاضرم به عنوان نماینده باقی هنرمندان در این طرح شرکت کنم و در استودیویی که مخصوص ضبط  کارهای صوتی دارم، این کار را انجام بدهم و هنرمندان علاقه‌مند را به مجری این طرح معرفی کنم.

ابر با ابراز علاقه نسبت به همکاری در این پویش گفت: بسیار خوشحالم که چنین مرکزی برای تولید کتاب‌های صوتی ایجاد شده است و من رسما قول همکاری در فرآیند تولید کتاب‌های صوتی برای استفاده نابینایان را می‌دهم. همچنین حاضرم که استودیوی خود را برای این ‌کار در اختیار این نهاد قرار دهم و با مدیریت این نهاد، وارد قرارداد شوم و هزینه تولید بخشی از کتاب‌ها را به عهده بگیرم.

بازیگر فیلم "ویلایی‌ها" در ادامه برای حمایت دیگر هنرمندان از این طرح پیشنهاد کرد: هر هنرمندی می‌تواند به نحوی در این طرح شرکت کند و من برخی از هنرمندانی را که می‌شناسم و می‌دانم علاقه‌مند به شرکت در این طرح هستند، معرفی خواهم کرد.

این بازیگر همچنین با اشاره به کتاب خود گفت: به شخصه برای کتاب خودم که از سوی نشر ثالث منتشر شده و به تازگی به چاپ چهارم رسیده است هم حق التالیفی نمی‌خواهم و حاضرم به طور رایگان آن را در اختیار کتابخانه صوتی نابینایان طرح "سطر سپید" قرار دهم.

این هنرمند در انتها ابراز امیداواری کرد که با افزایش طرح‌های این‌چنینی آمار تولید کتاب‌های صوتی بالا رود و سرانه مطالعه جامعه افزایش یابد. پویش ملی «سطر سپید» با هدف کمک به تولید و توزیع کتاب‌های ویژه نابینایان  و به منظور جلب حمایت و کمک به کتابخانه‌های ویژه نابینایان به راه افتاده است. این پویش می‌کوشد تا با جلب حمایت و کمک‌های همه مردم، خیرین، سازمان‌ها و نهادهای گوناگون، اصحاب نشر، اهل قلم و ... به تولید کتاب‌های صوتی و کاغذی (به خط بریل) در بین نابینایان کشور و ایجاد یا تجهیز کتابخانه‌های ویژه نابینایان کمک کند.


 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 254090