عباس کاظمی در گفت‌وگو با ایبنا بیان کرد:

پویش ملی «سطر سپید» اقدامی برای توسعه عدالت آموزشی است

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۱
 
 
عباس کاظمی معتقد است پویش ملی «سطر سپید» می‌تواند اقدامی برای توسعه عدالت آموزشی محسوب شود و باید از آن استقبال کرد.
 
عباس کاظمی، عضو هیئت علمی پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) ضمن حمایت از پویش ملی «سطر سپید» با بیان اینکه این طرح گامی برای توسعه عدالت آموزشی است، عنوان کرد: همه حق برابر برای دسترسی به اطلاعات، دانش و معرفت دارند و این کمپین می‌تواند اقدامی برای توسعه عدالت آموزشی محسوب شود و باید از آن استقبال کرد.
 
این جامعه‌شناس ادامه داد: از سوی دیگر نابینایان جزء گروهی از جامعه هستند که به لحاظ سیاست‌گذاری و قواعد در حاشیه فرض می‌شوند و از این نظر نیازمند توجه بیشتر و وضع قوانین مثبت تبعیض هستند. اگرچه امروز متاسفانه قوانین منفی تبعیض برای آنها به‌کار می‌رود، بدین معنی که اگر یک کارمند یا معلم نابینا بخواهد استخدام شود، معلولیت مانع جذب می‌شود.
 
کاظمی تاکید کرد: این یکی از ددمنشانه‌ترین و ناعادلانه‌ترین قوانینی است که در کشورهای توسعه‌نیافته وجود دارد که ما کمتر در کشورهای دموکراتیک مشاهده می‌کنیم.
 
این استاد دانشگاه در پایان ابراز امیدواری کرد که کمپین سطر سپید بتواند به بالابردن دانش نابینایان و سطح سواد رسانه‌ای آن‌ها در جامعه کمک کند. 

به منظور جلب حمایت و کمک به کتابخانه‌های ویژه نابینایان، پویش ملی «سطر سپید» با هدف کمک به تولید و توزیع کتاب‌های ویژه نابینایان به راه افتاد. این پویش می‌کوشد تا با جلب حمایت و کمک‌های همه مردم، خیرین، سازمان‌ها و نهادهای گوناگون، اصحاب نشر، اهل قلم و ... به تولید کتاب‌های صوتی و کاغذی (به خط بریل) در بین نابینایان کشور و ایجاد یا تجهیز کتابخانه‌های ویژه نابینایان کمک کند.
نشانی تلگرامی پویش «سطر سپید»: https://t.me/satresepid
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 254152