​قدیانی: در کتابگردی شرکت می‌کنم

 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۰۳
 
 
نادر قدیانی، رئیس هیات مدیره انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک و نوجوان، پیرو فراخوان احمد مسجدجامی برای کتابگردی، از اهالی فرهنگ و هنر و خانواده‌ها دعوت کرد پنج‌شنبه دوم آذرماه به کتابفروشی‌ها بیایند.
 
نادر قدیانی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) پیرو فراخوان احمد مسجدجامی برای کتابگردی از نویسندگان، شاعران، مترجمان، ناشران، اهالی فرهنگ و هنر و خانواده‌ها دعوت کرد پنج‌شنبه دوم آذرماه به کتابفروشی‌ها بیایند و گفت: بهتر است به فرزندانمان هم اجازه دهیم به کتابفروشی‌ها بیایند و کتاب مورد نظرشان را انتخاب کنند. زیرا قطعا علاقه بیشتری به مطالعه کتابی دارند که خودشان انتخاب کرده‌اند.
 
رئیس هیات مدیره انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک و نوجوان، درباره فراخوان کتابگردی  توضیح داد: توجه احمد مسجد جامعی به موضوع به کتاب و کتابخوانی فقط مربوط به این چند سال نیست و از سال 1370 که مسجدجامعی به معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منصوب شد همیشه به این مساله توجه خاص و ویژه‌ای داشته‌ و راهکارهای مختلفی برای ترویج و توسعه گرایش به کتابخوانی ارائه کرده است که سبب رونق بیشتر این حوزه در طول 26 سال گذشته شده است.
 
وی افزود: ازجمله فعالیت‌های خوب و موثر احمد مسجدجامعی می‌توانیم به ایجاد برنامه‌ای برای کتابگردی و حضور اهالی فرهنگ و هنر در کتابفروشی‌ها برای جذب بیشتر مخاطبان اشاره کنیم که امسال شاهد چهارمین دوره آن هستیم. قطعا حضور فعال مردم در کتابفروشی‌ها و خريد كتاب يكی از موثرترين راه‌های پشتیبانی و حمايت از خدمتگزاران كتاب، است که سبب رونق كتاب‌فروشی‌ها و در نهایت به رونق كل نشر ايران منجر خواهد شد.
 
مدیر انتشارات قدیانی گفت: من هم به عنوان یکی از فعالان صنعت نشر همچون سال‌های گذشته در این برنامه شرکت کرده و به کتاب‌فروشی‌ها می‌روم و امیدوارم پنج‌شنبه، ٢ آذرماه، شاهد مشارکت پررنگ اهالی فرهنگ و هنر و حضور پرشور مردم در کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور باشیم.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 254432