پیشنهاد احمد پوری برای مطالعه در آخر هفته؛

کتابی که همه را راضی می‌کند

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۰
 
 
احمد پوری نویسنده و مترجم رمان‌های «جز از کل» نوشته استیو تولتز و «هرس» نوشته نسیم مرعشی را برای مطالعه در آخر هفته پیشنهاد می‌دهد.
 
احمد پوری نویسنده و مترجم در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، پیشنهادهای خود را برای مطالعه در آخر هفته عنوان کرد.

نویسنده «پشت درخت توت» گفت: کتاب «جز از کل» فرم پیچیده‌ای ندارد. این کتاب واگویی بسیار زیبایی است که هر خواننده‌ای می‌تواند قسمتی از خودش را در این کتاب پیدا کند. شخصیت‌های این کتاب عالی پردازش شده‌اند و هر کس به نوبه خود می‌تواند خود واقعی‌اش را در بخشی از این شخصیت‌ها پیدا کند. در این کتاب خواننده با لابیرنت پیچیده‌ای که درک‌اش سخت و غیر قابل فهم باشد، روبه‌رو نمی‌شود و به نظرم این کتاب برای عموم مردم قابل پیشنهاد است.رمان «جز از کل» نوشته استیو تولیتز و با ترجمه پیمان خاکسار از سوی نشر چشمه منتشر شده است.

رمان دیگری که مترجم «تورا دوست دارم چون نان و نمک» برای آخر هفته پیشنهاد کرد، «هرس» نوشته نسیم مرعشی است که به تازگی از نشر چشمه راهی بازار کتاب شده است.احمد پوری درباره این رمان گفت: این کتاب یک رمان بومی است و تصویرسازی درخشانی دارد. در این رمان به زندگی یک خانواده در دوران جنگ و بعد از آن پرداخته می‌شود و ما را با مسائل پیچیده و عجیبی از جنگ روبه‌رو می‌سازد که شاید خیلی راحت از کنار آن گذشته باشیم. مهیب بودن عواقب جنگ در این رمان به خوبی نشان داده شده است.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 255077