پیشنهاد مطالعه برای تعطیلات پایان هفته

یثربی: «فلسفه خرافات» را برای پایان هفته بخوانید!

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۳
 
 
یحیی یثربی مطالعه کتاب «فلسفه خرافات» را برای ایام پایانی هفته پیشنهاد کرد.
 
یحیی یثربی، استاد پیشکسوت فلسفه در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) مطالعه کتاب «فلسفه خرافات» را برای مطالعه ایام پایانی هفته پیشنهاد کرد و گفت: با توجه به اینکه طی سال‌های اخیر حجم خرافات و خرافه‌پرستی بسیار افزایش یافته مطالعه این اثر به عنوان یک کتاب هشداردهنده می‌تواند برای مخاطبان مفید باشد. 

وی ادامه داد: اگرچه حوزه مورد علاقه من برای مطالعه فلسفه است ولی طبیعی است که با توجه به زبان دشوار فلسفه همه مردم نمی‌توانند به طور مثال کانت بخوانند و شاید خواندن کتاب‌هایی با زبان ساده‌تر بتواند در این حوزه راهگشا باشد.


این استاد فلسفه همچنین مطالعه کتاب «ناگفته‌ها در قرآن» را نیز پیشنهاد کرد و افزود: این کتاب کوچک 300 صفحه‌ای نیز می‌تواند برای علاقه‌مندان به مطالعات قرآنی خالی از لطف نباشد.

کتاب «فلسفه خرافات» نوشته یحیی یثربی تلاشی است براي نگرشی فلسفی به مسئله خرافه که با تحليلی علمی و عقلانی از پيدايش و آثار آن بحث می‌کند.

«ناگفته‌ها در قرآن» شامل آخرین دریافت‌های یثربی از قرآن است و به نوعی تعمق و تامل در قرآن است و ناگفته‌هایی را از کتاب آسمانی را دربردارد که کمتر به آن‌ها پرداخته شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 255199