مدیر انتشارات تلاش دارفانی را وداع گفت

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۷
 
 
محمدتقی کاغذچی مدیر مسئول انتشارات تلاش، ناشر پیشکسوت دارفانی را وداع گفت، وی از سال 1356 در حوزه انتشار کتاب‌های تخصصی روان‌شناسی و ادبیات فعالیت می‌کرد و ریاست اتحادیه ناشران و کتابفروشان تبریز از جمله سمت‌های او به شمار می‌آید.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، محمدتقی کاغذچی؛ مدیرمسئول انتشارات تلاش ناشر کتاب های ادبی، روانشناسی، تاریخ، ورزشی و کودک صبح روز پنجشنبه 21 دی ماه به دلیل نارسایی کلیوی درگذشت.
 
زنده یاد کاغذچی متولد سال 1335 شهر تبریز بود، وی از سال 1352 فعالیت در حوزه نشر را آغاز کرد و در سال 1356 انتشارات خود را با عنوان «تلاش تبریز» راه اندازی کرد و با انتشار کتاب‌های ادبی، فعالیت‌های خود را دنبال کرد.
 
وی پس از مراجعت به تهران، عنوان انتشارات خود را به نام «تلاش» تغییر داد و فعالیت‌های فرهنگی خود را در حوزه‌های مختلف ادامه داد و از بزرگترین برگزارکنندگان نمایشگاه‌های کتاب به صورت خصوصی در کشور بود.
 
کاوه کاغذچی، فرزند زنده‌یاد محمدتقی کاغذچی در گفت‌وگو با ایبنا با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی پدر خود گفت: وی عاشق ادبیات و فرهنگ این کشور بود و در طول چهار دهه فعالیت خود تلاش کرد با تکیه بر اصول اخلاقی و حرفه‌ای کار نشر، فعالیت‌های خود را دنبال کند و در زمینه انتشار کتاب‌های کاربردی فعالیت کند.
 
وی ادامه داد: پدرم شیفته کتاب بود و در تعامل با استادان و بزرگان صنعت نشر ایران، کار خود را با وجود بیماری سختی که پشت سر می‌گذراند با عشق و علاقه ادامه می‌داد.
 
زنده‌یاد محمدتقی کاغذچی، پیش از این در سال 1394 به عنوان ناشر پیشکسوت و پرکار تقدیر شده بود.
 
مراسم درگذشت زنده یاد کاغذچی، پنجشنبه 28 دی ماه از ساعت 18 تا 19:30 در مسجد نور واقع در میدان فاطمی برگزار خواهد شد. 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 256661