مدیر انتشارات اساطیر در گفت‌وگو با ایبنا مطرح کرد:

دیکته نانوشته، بی‌غلط است

 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۳۲
 
 
عبدالکریم جربزه‌دار با اشاره به اینکه جایزه کتاب سال، یکی از سنت‌های نیکویی است که بنا نهاده شده، گفت: دیکته نانوشته، بی‌غلط است. به اعتقاد من با همه کم و زیاد و کاستی‌‌هایی که وجود داشته، همچنین با توجه به شدت و ضعف داوری‌ها در دوره‌های مختلف، اصل کار برجسته و ارزشمند است.
 
عبدالکریم جربزه‌دار، مدیر انتشارات اساطیر،  در حاشیه آئین اختتامیه سی‌وپنجمین جایزه کتاب سال، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، اظهار کرد: جایزه کتاب سال، یکی از سنت‌های نیکویی است که بنا نهاده شده و سابقه بسیار طولانی دارد. این کار در بالا بردن سطح فرهنگ جامعه بسیار موثر است و مولفان، مترجمان و ناشران برای دریافت این جایزه، تشویق می‌شوند که آثار خود را به شایستگی‌های ویژه‌ای مزین کنند. این امر در نتیجه به بالا بردن سطح کیفی و علمی کار پژوهش بسیار کمک می‌کند.
 
این نویسنده و پژوهشگر حوزه تاریخ و ادبیات، افزود: دیکته نانوشته، بی‌غلط است. در دوره‌های مختلف برگزاری این جایزه، به دلایل مختلف سطح کیفی متغیر بوده است. وقتی ساختمانی می‌سازیم، ممکن است در جزئیات کاستی‌ها و ایراداتی هم داشته باشد، ولی اصل بنایی است که ساخته شده است. انتقاد کردن آسان ولی ساختن سخت است. به اعتقاد من، جایزه کتاب سال با همه کم و زیاد و یا احیانا کاستی‌‌هایی که داشته، همچنین با توجه به شدت و ضعف داوری‌ها در دوره‌های مختلف، در اساس و اصل کار برجسته و ارزشمندی است.
 
وی گفت: به‌نظر من یکی از جذابیت‌های این دوره، طراحی بسیار زیبای کارت دعوت آن است که به نوعی نادر بود. مجموعه‌ای از کارت‌های دعوت دوره‌های مختلف جایزه کتاب سال و دیگر جوایز کتاب را جمع‌آوری کرده‌ام که برخی هم بسیار زیبا و مناسب بودند، ولی این کارت برگرفته از فرهنگ و سنت ایرانی است که در موزه نشر ایران ماندگار خواهد بود.
 
جربزه‌دار اظهار کرد: به برگزارکنندگان این جایزه خسته نباشید می‌گویم، چراکه هرقدر در تکریم علم بکوشیم،‌ باز هم کم است. 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 257581