۱
 

ابراهیم حقیقی در هیات امنای جایزه عبدالرحیم جعفری

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۸
 
 
ابراهیم حقیقی؛ طراح، عکاس و مدیر هنری به هیات امنای جایزه عبدالرحیم جعفری پیوست. حضور وی در هیات امنای این جایزه به دنبال تجارب و پیشینه فعالیت‌های حقیقی در حوزه طراحی جلد و فعالیت‌های هنری حوزه کتاب بوده است.
 
محمدمهدی فخری‌زاده؛ دبیر اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، گفت: با توجه به اینکه در جایزه سالانه عبدالرحیم جعفری کتاب‌ها را از بعد زیبایی شناختی و ظاهر شناسی کتاب‌ها بررسی می‌کند، ابراهیم حقیقی یکی از پیشکسوتان و فعالان حوزه طراحی گرافیک و جلد کتاب و مدیر هنری از این پس در هیات امنای جایزه حضور دارد.
 
وی افزود: این جایزه درباره محتوای کتاب‌ها نیست بلکه کتاب‌های عمومی از نظر فرم، صفحه‌بندی و زیبایی ظاهری دبیر اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران و زیبایی داوری بررسی خواهند شد.
 
فخری‌زاده با بیان اینکه این جایزه به پیشنهاد خانواده زنده‌یاد جعفری و با مشارکت اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران برگزار می شود، تاکید کرد: این جایه با هدف زنده‌ نگه داشتن یاد و خاطره مرحوم جعفری موسس انتشارات امیرکبیر و نشر نوین ایران برگزار و ‌این جایزه از طرف خانواده زنده‌یاد جعفری تامین می‌شود و برگزارکننده آن اتحادیه است.
 
به گفته وی، رییس، نایب رییس و دبیر اتحادیه عضو هیات امنای جایزه هستند، همچنین نماینده‌ای نیز از طرف خانواده زنده‌یاد جعفری و یک صاحب‌نظر حوزه نشر و کتاب نیز در این هیات امنا حضور خواهند داشت.
 
ابراهیم حقیقی طراح، عکاس و مدیر هنری ایرانی متولد ۱۳ مهر سال ۱۳۲۸ در تهران است. تحصیلات او دیپلم ریاضی سال ۱۳۴۶ و کارشناسی ارشد معماری دانشکده هنرهای زیبا از دانشگاه تهران است. او عضو انجمن بین‌المللی طراحان گرافیک، انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران، انجمن تصویرگران کتاب کودک و انجمن فیلمسازان مستند ایران است. حقیقی از سال ۱۳۴۷ تا کنون طراح کتاب‌ها و مجلات گوناگون بوده است. نمایشگاه‌های متعددی را برگزار کرده و جوایز زیادی را به‌دست آورده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 257662
 


 
یاسر
Romania
۱۳۹۶-۱۱-۲۳ ۲۳:۳۵:۱۱
سلام و تشکر بنظرم بسیار نیازش در کشور ما احساس می‌شد و بشخصه بشدت ازش استقبال میکنم (224333)