رئیس اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم خبر داد:

نمایشگاه کتاب ​قم میزبان 9 ناشر عرب

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۰
 
 
رئیس اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم ضمن اعلام خبر تخصیص بیش از یک میلیارد تومان بن خرید کتاب برای دو نمایشگاه بین‌المللی دین و سیزدهمین نمایشگاه کتاب استانی به ایجاد غرفه‌های ویژه دفاع مقدس و کودک و نوجوان در حاشیه این رویداد خبر داد.
 
سید‌موسی حسینی کاشانی، در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) درباره برگزاری پنجمین نمایشگاه بین‌المللی دین و سیزدهمین دوره نمایشگاه استانی قم بیان کرد: این دو نمایشگاه فردا چهار‌شنبه(25 بهمن‌ماه) با حضور سید‌عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از علما و فضلای قم در مصلای قدس قم افتتاح می‌شود. نخستین‌بار است که این دور رویداد فرهنگی همزمان برگزار می‌شود.  
 
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم حضور قابل توجه ناشران عرب را  ویژگی این دوره از نمایشگاه بین‌المللی دین دانست و گفت: ناشران 9 کشور عربی شامل حضور مسنقیم چهار ناشر و 5 نمایندگی در پنجمین دوره از نمایشگاه بین‌المللی دین حضور دارند که در مجموع 22 هزار عنوان کتاب را عرضه می‌کنند. ناشران عراقی، لبنانی،‌ سوری و اردن به‌طور مستقیم شرکت می‌کنند. ناشران ایرانی فعال در حوزه دین نیز 25 هزارعنوان کتاب را عرضه می‌کنند.   
 
حسینی کاشانی ادامه داد: نشست‌های تخصصی با موضوع پژوهش‌های دینی، نیز با هماهنگی‌های انجام شده به‌طور مستقیم از صداو سیما پخش می‌شود. ایجاد 17 غرفه ویژه دفاع مقدس و 15غرفه ویژه کودک و نوجوان نیز از دیگر برنامه‌های جنبی این دوره از نمایشگاه است. در مجموع 330 ناشر و 250 غرفه ویژه ناشران حوزه دین و هشت غرفه ویژه نمایشگاه استانی در مساحت سه هزار مترمربع در مصلای شهر قم برپا می‌شود.
 
حسینی کاشانی همچنین از تخصیص یک میلیارد و 300 میلیون تومان بن خرید کتاب در این دوره از نمایشگاه خبر داد.
 
رئیس اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم درباره همزمانی برگزاری دو نمایشگاه دین و استانی قم ادامه داد: در ابتدا قرار بود تا پنجمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب دین زودتر از نمایشگاه استانی برگزار شود؛ اما با توجه به مطالبات مردم و جایگاه شهر قم اعضای شورای سیاست‌گذاری  تصمیم‌ گرفتند تا این دو رویداد همزمان برگزار شود. چهار، پنجم مساحت نمایشگاه به ناشران کتاب‌‌ها دین و مابقی در اختیار 150 ناشر استانی است. 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 257740