داستان غول و جادوگرها به روایت حدیث لزرغلامی

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۶
 
 
حدیث لزرغلامی قصه تصویری «می‌تونم امشب یه جای خواب داشته باشم» را به انتشارات شهر قلم سپرد.
 
حدیث لزرغلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) درباره آثار جدیدش گفت: به‌تازگی کتابی با عنوان «می‌تونم امشب یه جای خواب داشته باشم» را برای چاپ به انتشارات شهرقلم تحویل داده‌ام. این کتاب قصه‌ای تصویری برای گروه سنی کودک درباره خشونت‌های جنگ و آرزو برای صلح است و قهرمان‌ داستان شخصیتی جنگ زده است.
 
این نویسنده افزود: در پایان داستان با یک غافلگیری مواجه می‌شویم. این غافلگیری سبب می‌شود خواننده علاقه‌مند شود دوباره بازگردد و قصه را از اول بخواند.
 
به گفته لزرغلامی، این کتاب کاری خیال‌انگیز و کمی تلخ است و این تلخی ناگزیر است چون برگرفته از اوضاع اجتماعی و سیاسی روز ایران و جهان است.
 
لزرغلامی درباره اثر دیگرش نیز توضیح داد: در حال حاضر به‌همراه تعدادی از دوستان مشغول کارکردن روی مجموعه شعری برای گروه سنی پیش از دبستان هستیم. در این مجموعه همزمان روی کتاب و انیمیشن آن کار می‌کنیم و تصویرگری آن برعهده گلنوش شریفی، تصویرگر و کارگردان تلویزیون است.
 
داور جایزه لاک‌پشت پرنده افزود: شخصیت اصلی داستان یک غول است. بقیه شخصیت‌های کتاب نیز چند غول دیگر و یک جادوگر هستند که در یک دنیای فانتزی حضور دارند. البته در بخشی از قصه‌ها بچه‌ها هم وارد داستان می‌شوند. زیرا این غول، غول بچه‌هاست و در خلال داستان ارتباطی بین این دو برقرار می‌شود.
 
به گفته لزرغلامی، در تعداد زیادی از شعرهای سروده شده در این مجموعه به حوزه‌های مختلفی مانند آموزش الفبا، آموزش فلسفه برای کودکان به زبان شعر، ایرانگردی و حفظ محیط‌زیست برای خردسالان توجه شده است.

حدیث لزرغلامی، از شاعران و نویسندگان حوزه کودک و نوجوان است. از جمله آثار وی می‌توان به «قوقولى غوغول»، «روبى»، «قصه‌هاى كوچولو»، «بين ما شمعدانى‌ است»، «آلبالوهاى بهشت رسيده‌اند»، «من و سرخ‌پوستم»، «يه تنگى بود كه آب نداشت»، «دخترک فواره‌ای»، «جادوگر طبقه هشتم» و «روى دماغ يك فيل گنده» اشاره کرد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 258509