استقبال از کتاب‌های دینی در طرح «عیدانه کتاب»

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۳
 
 
مجتبی دهقانی، مدیر اجرایی انتشارات «دلیل ما» گفت: با توجه به اینکه کتاب‌های دانشگاهی در طول سال از تخفیف کمتری نسبت به دیگر حوزه‌ها برخوردار است، استقبال از این کتاب‌ها را در طرح عیدانه خوب توصیف کرد.
 
مجتبی دهقانی، مدیر اجرایی انتشارات «دلیل ما» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، با اشاره به حضور 5 کتابفروشی این مرکز نشر در طرح حمایتی «عیدانه کتاب»، بیان کرد: دلیل ما، ناشر تخصصی حوزه دین با سه کتابفروشی در قم، یک کتابفروشی در تهران و یک کتابفروشی در مشهد در «عیدانه کتاب» حضور دارد.
 
وی ادامه داد: طرح‌های حمایتی (عیدانه، تابستانه و پاییزه) جزو بهترین‌های طرح‌های کتاب است که با همکاری معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و موسسه خانه کتاب برای تقویت کتابفروشی‌ها به‌ویژه در شهرستان‌ها برگزار می‌شود.
 
دهقانی درباره زمان نامناسب این طرح نسبت به تابستانه و پاییزه،‌ گفت: به دلیل مشغله‌های نوروزی مردم در این ایام و چند روز تعطیلی، استقبال از این طرح نسبت به دو طرح دیگر کمتر است. البته شاید درپیش بودن نمایشگاه بین‌المللی کتاب در اردیبهشت‌ماه نیز مزید بر علت شود.
 
مدیر اجرایی انتشارات «دلیل ما»، افزود: در طرح‌های تابستانه و پاییزه، معمولا اعتبار تخصیصی تا روزهای پنجم یا ششم به اتمام می‌رسد و ناشر پس از آن خود تخفیف‌هایی را درنظر می‌گیرد. در این دوره نیز اعتبارات به کتابفروشی‌ها براساس میزان و حجم فعالیت و استقبال در طرح‌های قبلی از یک میلیون به بالا بوده است.
 
وی همچنین اظهار کرد: کتاب‌های انتشارات دلیل ما در حوزه‌های دینی از جمله کلام، معارف و اعتقادات اسلامی است، یک کتابفروشی در قم نیز به کتاب‌های تخصصی دانشگاهی اختصاص دارد و از آنجا که تخفیف کمتری برای کتاب‌های دانشگاهی در طول سال وجود دارد، تا امروز استقبال از این کتابفروشی ما، بیش از دیگر شعبه‌ها بوده است.
 
طرح عيدانه كتاب با شعار «كتاب عيدی دهيم» با مشاركت ۷۹۳ كتابفروشی از ۲۲ اسفندماه در كتابفروشی‌های عضو طرح در ۳۰ استان كشور و از ۲۵ اسفند‌ماه در تهران آغاز شد و تا ۱۲ فروردين‌ماه سال ۹۷ ادامه خواهد داشت.
 
علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به كتابفروشی‌های عضو طرح عيدانه كتاب، كتاب‌های عمومی و كودک و نوجوان را با ۲۰ درصد تخفيف خريداری كنند و برای اطلاع از اسامی كتابفروشی‌های عضو طرح عيدانه كتاب به سايت www.ketabnet.ir  مراجعه كنند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 259055