مدیر فروش انتشارات مروارید:

«عیدانه کتاب» رضایت مشتریان را جلب می‌کند

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۳
 
 
پرویز علی‌بیک، طرح‌های فصلی کتاب را موثرترین طرح‌های حمایتی در سیاست‌ تخصیص یارانه دانست و گفت: شیوه ارائه یارانه در این طرح به گونه‌ای است که هم راضی می‌شوند و هم به گردش مالی کتاب‌فروشی‌ها کمک می‌شود.
 
پرویز علی‌بیک؛ مدیر فروش انتشارات مروارید درباره طرح عیدانه کتاب و سایر طرح‌های حمایت فصلی به خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) گفت: این طرح، بهترین طرحی بوده که تا کنون در عرصه نشر پیاده شده و اثربخش‌ترین نتایج را روی اقتصاد نشر و رضایتمندی مخاطبان و مشتریان داشته است.

وی افزود: نقطه قوت این طرح، ارائه مستقیم یارانه به مصرف‌کنندگان است. مضاف براینکه این یارانه، کاملا درست و به‌جا خرج می‌شود زیرا تنها در کتاب‌فروشی‌های کشور قابل استفاده است؛ برخلاف بن‌های کتابی که در ادوار مختلف توزیع می‌شد و از مکان‌ها و مصارف دیگری درمی‌آورد.

علی‌بیک با تاکید بر نقش رونق‌بخشی این طرح‌ها به بازار کتاب، اظهار کرد: شیوه ارائه یارانه در این طرح به گونه‌ای است که هم مشتریان با دست باز خرید می‌کنند و از خرید خود راضی می‌شوند و هم به گردش مالی کتاب‌فروشی‌ها کمک می‌شود. البته در نظر داشته باشید که رونق گرفتن بازار کتاب‌فروشی‌ها به معنای رونق گرفتن کل بازار نشر و منتفع شدن تمام حلقه‌های آن است.

این فعال حوزه نشر درباره سومین طرح عیدانه کتاب که از جمعه 25 اسفندماه در تهران کلید خورده، گفت: در این طرح با تغییراتی در بانک اطلاعاتی و سایت عیدانه روبرو بودیم که یکی دو روز اول باعث سردرگمی می‌شد اما رفته رفته با آن کنار آمدیم.

وی افزود: انتقاد دیگری که می‌توان به این طرح داشت، زمان برگزاری آن است زیرا برخلاف دو دوره قبل، خیلی دیر و با فاصله تنها چند روز تا پایان سال شروع شده است. به عبارت دیگر این طرح با توجه به ایام تعطیلات نوروزی، تنها در هفت یا هشت روز به طور مفید برگذار می‌شود در حالی که اگر زودتر آغاز می‌شد، امکان حضور مردم در کتاب‌فروشی‌ها بیشتر بود.

علی‌بیک همچنین درباره سقف یارانه‌ها توضیح داد: یارانه‌ اولیه‌ای که امسال برای ما درنظر گرفتند، مانند دوره‌های قبل دو میلیون تومان بوده و ما به طور متوسط روزانه 600 هزارتومان از این یارانه را به مشتریان خود ارائه می‌کنیم.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که همچون دوره‌های قبل، یارانه کتاب‌فروشی‌ها بلافاصله و به طور اتوماتیک بعد از اتمام، مجددا شارژ شود.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 259074