مجید شفیعی خبر داد:

​فروش «سبیل شاه عباس» در نمایشگاه کتاب

«منظومه فرهاد و شیرین وحشی بافقی» برای نخستین بار به نثر بازنویسی شد
 
تاریخ انتشار : شنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۴
 
 
مجید شفیعی از چاپ کتاب «سبیل شاه عباس» از سوی انتشارات خط خطی خبر داد و گفت که این کتاب در سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عرضه خواهد شد.
 
مجید شفیعی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) درباره تازه‌ترین آثارش گفت: کتاب «سبیل شاه عباس» را برای چاپ به انتشارات خط خطی تحویل داده‌ام که در سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عرضه خواهد شد.
 
این نویسنده افزود: این کتاب مشتمل بر دو داستان طنز به نام‌های «سبیل شاه عباس» و «شهری با یک ساندویچ بزرگ» است که برای گروه سنی کودک و نوجوان نوشته ‌شده است.
 
وی همچنین از چاپ چهارم کتاب «ماه پیشانی قصه ما» خبر داد و گفت: این قصه برداشتی آزاد از قصه قدیمی ماه پیشانی است كه از منظری نو به فولکلوری که سینه به سینه گشته و به ما رسیده است، مي‌پردازد و خوانشی جدید را از این افسانه ارائه کرده است.
 
وی درباره کتاب «حکایت خیره سران» نیز گفت: چاپ ششم این کتاب که شامل داستان‌های کوتاه است نیز از سوی انتشارات منادی تربیت در سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عرضه می‌شود.
 
شفیعی درباره کتاب‌های در دست چاپش نیز گفت: «بازنویسی منظومه فرهاد و شیرین وحشی بافقی» به نثر که برای اولین بار برای نوجوانان انجام شده است را برای چاپ به انتشارات پیدایش تحویل داده‌ام و به‌زودی به چاپ خواهد رسید.
 
این نویسنده بیان کرد: علاوه بر این مجموعه داستان‌های «قصه‌های شب» که مشتمل بر داستان‌های کوتاهی‌ مخصوص کودکان است که ۸۰ درصد مضامین و موضوعات آن خلاقه و اورژینال بوده و ۲۰ درصد آن به بازآفرینی افسانه‌های فولکلوریک و همچنین حکایت‌های کهن پارسی اختصاص داده شده است را برای چاپ به انتشارات سایه‌گستر تحویل داده‌ام و جمعی از تصویرگران خلاق و نامدار کشور کار تصویرگری قصه‌ها را که از سه سال پیش نوشتن آنها را آغاز کرده‌ام به عهده گرفته‌اند.
 
مجید شفیعی، شاعر و نویسنده کودک و نوجوان، در سال 1350 در تهران متولد شد. از جمله آثار وی می‌توان به «کجاست من هر کجایی‌ام»، «کفش‌های بابا»، «حکایت خیره‌سران»،‌ «ماه پیشانی قصه‌ ما»، «حکایت‌های شیرین زهرالربیع»، «دعای درخت»، «شاهزاده‌ بابل»، «پهلوان و آقای نویسنده» و مجموعه سه جلدی «فرشته‌های خیس» اشاره کرد. شفیعی همچنین جوایز مختلفی مانند كتاب برگزيده‌ دومین جشنواره‌ کتاب برتر، برگزيده‌‌ جشنواره‌ كتاب اولى‌ها و چهارمین جشنواره‌ داستان انتشارات علمی و فرهنگی را در کارنامه‌اش دارد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 259932