دانشیار دانشگاه راج‌شاهی بنگلادش:

حضور گسترده مردم ایرانی در نمایشگاه کتاب تهران هیجان‌انگیز است

 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۶
 
 
دکتر تهمینه بیگم؛ دانشیار رشته زبان و ادبیات فارسی دانشگاه راج‌شاهی بنگلادش با اشاره به اولین حضور خود در نمایشگاه کتاب تهران گفت: حجم گسترده بازدیدکنندگان ایرانی از نمایشگاه کتاب تهران که از نسل‌های مختلف هستند، خیلی جالب و هیجان‌انگیز است.
 
دکتر تهمینه بیگم؛ دانشیار رشته زبان و ادبیات فارسی دانشگاه راج‌شاهی بنگلادش در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، عنوان کرد: کتاب‌های ایرانی دربردارنده مطالب بسیار خوب و مفیدی است و بخش زیادی از دانشجویان دانشگاه راج‌شاهی با آثار نویسندگان و شاعران ایرانی مثل حافظ،‌ سعدی و مولانا آشنا هستند و حتی بسیاری از آن‌ها اشعار این شعرا را می‌خوانند.
 
وی افزود: امسال برای نخستین بار است که در نمایشگاه کتاب تهران حضور دارم و از حضور گسترده مردم در این نمایشگاه تعجب می‌کنم و برایم جالب و هیجان‌انگیز است.
 
تهمینه‌بیگم با بیان اینکه زبان و ادبیات فارسی، بسیار شیرین و جذاب است، گفت: من از وقتی با این زبان و کتاب‌های فارسی آشنا شده‌ام دنیای دیگری را شناخته‌ام و این موضوع برای من بسیار دلنشین و جذاب است.
 
وی همچنین درباره برگزاری نمایشگاه کتاب در داکا، گفت: نمایشگاه کتاب در دانشگاه راج‌شاهی برگزار می‌شود اما محدود و کوچکی است و به بزرگی و تنوع گسترده ایران نیست در حالی که نمایشگاه تهران دربردارنده حجم گسترده‌ای از کتاب‌ها و آثار مختلف است.
 
دانشیار رشته زبان و ادبیات فارسی دانشگاه راج‌شاهی بنگلادش تاکید کرد: بخش‌بندی کتاب‌ها در هر بخش دسترسی قشرهای مختلف را به هر بخش به راحتی فراهم می‌کند و زمینه‌ای است تا کل یک خانواده ایرانی با حضور در نمایشگاه کتاب تهران نیازهای خود را برآورده کنند و این از نقاط قوت نمایشگاه به شمار می‌آید.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 260674