​آثار جدید کامران شرفشاهی در بازار کتاب

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۵۶
 
 
کامران شرفشاهی، نویسنده و شاعر، گفت: به تازگی سه عنوان کتاب از من منتشر شده است که «دارو و درمان» و «دختر آفتاب» برای کودکان و «خط ویژه» برای بزرگسالان است.
 
کامران شرفشاهی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) درباره آثار جدیدش گفت: به تازگی 3 کتاب از من منتشر شده است که در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عرضه شده بود. دو عنوان از آن‌ها به نام‌های «دارو و درمان» و «دختر آفتاب» از سوی انتشارات کتاب ابرار منتشر شده است.
 
وی درباره کتاب «دارو و درمان» توضیح داد: موضوع این کتاب درباره استفاده صحیح از داروها برای بهبود بیماری‌هاست و در قالب شعری به زبان ساده این موضوع برای کودکان و نوجوانان شرح داده شده است. همچنین این اثر به عنوان شعر برگزیده «جشنواره کودک و مصرف منطقی دارو» انتخاب شده است.
 
شرفشاهی افزود: مجموعه شعر «دختر آفتاب» نیز دربرگیرنده شعری برای کودکان در قالب چهارپاره است که به واقعه عاشورا و زندگی حضرت رقیه، دختر امام حسین(ع) می‌پردازد. این کتاب می‌کوشد با زبانی ساده، کودکان را با فرهنگ و ادبیات عاشورایی آشنا کند.
 
 

این نویسنده و شاعر در ادامه به اثر دیگرش اشاره کرد و گفت: علاوه بر این‌ کتاب «خط ویژه» شامل مجموعه یادداشت‌های طنز و ژورنالیستی کوتاه از من از سوی انتشارات سفیر اردهال منتشر شده است. این دفتر گزیده‌ای از 20 یادداشت طنز است که در نشریات گوناگون اعم از روزنامه، هفته‌نامه و ماهنامه در طول سالیان گذشته چاپ و منتشر شده است.
 
وی افزود: در حال حاضر بخش قابل ملاحظه‌ای از اوقات رسانه‌های گروهی به یادداشت‌های طنزی اختصاص دارد که ضمن بیان مسائل و موضوعات مختلف با زبان شیرین و سحرانگیز طنز موجبات جذب مخاطب بیشتر و رونق این رسانه‌ها شده است.
 
 

به گفته شرفشاهی، ملاک و معیار انتخاب این یادداشتظ ها، سوژه و زاویه دیدی است که موجب می‌شود تا این یادداشت‌ها محدود و منحصربه زمان کوتاهی نباشد و به علاوه از مضامین محسوس و ملموس‌تری بهره‌مند باشد.

کامران شرفشاهی، نویسنده کتاب‌های کودک و نوجوان، متولد دوازدهم اردیبهشت‌ماه 1340 تهران است. از جمله آثار این نویسنده می‌توان به «راز سرفرازی»، «سبز و سپید و سرخ»، «سرشار از انتظار»، «قبله آفتاب»، «اوج» و «گزیده ادبیات معاصر» اشاره کرد.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 261132