انتشار رمانی به قلم یک روان‌شناس؛

«یک روز از تمام زندگی» از افکار آدم‌ها می‌گوید

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۰۰
 
 
رمان «یک روز از تمام زندگی» نوشته رویا مرادی بیرگانی است و قصه آدم‌هایی را روایت می‌کند که با افکار و احساسات خود درگیرند.
 
رویا مرادی‌بیرگانی، داستان‌نویس در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، از انتشار رمان تازه خود خبر داد و گفت: رمان «یک روز از تمام زندگی» داستان زنی است که در پی تصاحب قلب همسرش است و تصورات خاصی از رابطه وی با خودش دارد. این رمان دو راوی دارد و خواننده داستان و ماجرا را از زبان همسر وی نیز می‌خواند و از احوالات روحی او نیز باخبر می‌شود.

نویسنده «عشق همیشه سرخ نیست» درباره فعالیت‌های سابق ادبی خود توضیح داد: این اثر پنجمین رمان من است و حدود پانزده سال پیش نیز مجموعه داستانی از من منتشر شده است. چند کتاب هم در حوزه روان‌شناسی کودک کار کرده‌ام.

این نویسنده درباره دغدغه اصلی‌ خود از نویسندگی توضیح داد: من فوق‌لیسانس روان‌شناسی عمومی دارم و مشاور هستم. در طول شبانه‌روز با زنان زیادی گفت‌وگو  و با افکارشان ارتباط زیادی برقرار می‌کنم. دلم می‌خواهد درباره زنان و دسته‌ای از آدم‌ها بنویسم که صرفا افکارشان و نوع برداشت شخصی‌شان باعث می‌شود که رفتار و احساسات خاصی داشته باشند و هدفم از روایت این داستان این بوده است که آدم‌ها بتوانند با تغییر افکار خودشان به خواسته‌هایشان برسند.

مرادی بیرگانی درباره آثار جدیدی که در دست نوشتن دارد عنوان کرد: مجموعه داستانی آماده انتشار دارم که مضمون‌هایشان درباره مسائل اجتماعی زنان، حقوق قضایی آن‌ها و مسائل و مشکلات زنان پس از طلاق و جدایی است.

گفتنی است، رمان «یک روز از تمام زندگی» نوشته رویا مرادی بیرگانی(شهرزاد) به تازگی از سوی نشر ثالث در شمارگان 1100 نسخه به قیمت 45000 تومان منتشر شده است.

در پشت جلد این رمان می‌خوانیم:
«قلبم پر از درد شده بود. انگار گفته بودند تا مدت‌ها بدون چشم زندگی کنی. آه یوسف، نمی‌دانی چقدر ترسیده بودم. مثل یک تنگ خالی شده بودم. توی اتاق زاویه پشت پنجره ایستادم. دلم از غصه لب‌پر می‌زد. بغض کرده بودم، صدایی گفت:«پیس پیس!»
تو بودی، بلوز نو پوشیده بودی که آستین‌هایش بلند بود و تا زده بودی، کمربند دور کمر باریک و کوچکت یک دور اضافه خوده بود. هم ناراحت بودی هم هیجان‌زده. گفتی :«دارم می‌روم پری...»
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 261206