در گفت‌وگو با ایبنا مطرح شد:

لیلی گلستان: «آن چنان که بودیم» نوعی تاریخ‌نگاری است

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۰
 
 
لیلی گلستان درباره جدیدترین اثر خود می‌گوید: خواننده با خواندن این کتاب متوجه اتفاقات چهل سال از مهم‌ترین سال‌های تاریخ این مملکت خواهد شد.
 
لیلی گلستان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، از  انتشار جدیدترین اثر خود به نام «آن چنان که بودیم» خبر داد و گفت: این کتاب مشتمل بر نوشته‌های من در مطبوعات است که طی مدت چهل سال بعد از انقلاب به رشته تحریر درآورده‌ام.

مترجم «گزارش یک مرگ» افزود: من تمام مطالبی را که برای مطبوعات می‌نوشتم به طور منظم جمع‌آوری می‌کردم. انتشارات حرفه هنرمند هم با اشراف به این موضوع از من خواست تا نوشته‌های خودم را برای انتشار در اختیارشان قرار بدهم. گزینش اولیه را خودم انجام دادم و از میان مطالبی که در آرشیو شخصی‌ام داشتم، تعدادی را انتخاب کردم. از میان آن‌ها انتشارات حرفه هنرمند نیز گزینشی انجام داد و در نهایت مطالبی انتخاب شدند که حاصلش شد کتابی 320 صفحه‌ای.

مترجم «تیستوی سبزانگشتی» درباره موضوعات و درون‌مایه این مطالب توضیح داد: این مطالب همه نوع مباحثی را اعم از سیاسی، اجتماعی، هنری و حتا مقالات اعتراضی به بسیاری از مسائل را شامل می‌‌شود. مطالبی که در این کتاب آمده‌اند بین سال‌های 1359 تا 1394 نوشته و در مطبوعات منتشر شده‌اند.
مترجم «زندگی، جنگ و دیگر هیچ» در انتها عنوان کرد: مخاطبان با خواندن این کتاب متوجه دو نکته خواهند شد؛‌ اول اینکه با نگاه شخصی من نسبت به مسائل مختلف آشنا می‌شوند. دومین نکته‌ای که می‌خواهم به آن اشاره کنم این است که این کتاب به نظرم نوعی تاریخ‌نگاری هم محسوب می‌شود چون خواننده با خواندن این کتاب متوجه اتفاقات چهل سال از مهم‌ترین سال‌های تاریخ این مملکت خواهد شد.

گفتنی است مراسم رونمایی از کتاب « آن چنان که بودیم» فردا پنج‌شنبه 21 تیرماه 1397  از ساعت 18 با حضور لیلی گلستان، فواد نظیری و علی شروقی در شهرکتاب دانشگاه واقع در خیابان انقلاب، خیابان قدس، نبش بزرگمهر شماره 9 برگزار خواهد شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 263019