طی 10 روز آینده و برای حضور در مسابقات چاپ؛

اتحادیه‌های چاپ پیشکسوتان صنعت را معرفی کنند

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۷
 
 
رئیس هیات مدیره انجمن پیشکسوتان صنعت چاپ با اشاره به روند انتخاب پیشکسوتان صنعت چاپ گفت: اتحادیه‌های صنعت چاپ کشور در تهران و استان‌ها باید فهرست و رزومه پیشکسوتان خود را به کمیته انتخاب پیشکسوتان سال هجدهمین جشنواره صنعت چاپ ارسال کنند تا از میان آن‌ها افراد برگزیده انتخاب شوند.
 
اسکندر خمسه‌پور؛ رئیس کمیته انتخاب پیشکسوتان سال هجدهمین جشنواره صنعت چاپ در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، گفت: نامه‌ای شامل شرایط و ویژگی پیشکسوت‌های صنعت چاپ به چهار اتحادیه چاپخانه‌داران، لیتوگرافان،‌ صحافان و صادرکنندگان کالاهای چاپی ارسال شده است تا افراد مورد نظر خود را طی 10 روز به کمیته معرفی کنند.
 
وی ادامه داد: کمیته انتخاب پیشکسوتان سال هجدهمین جشنواره صنعت چاپ پنج عضو دارد که به غیر از بنده، اسماعیل صاحبی، محمد کلاری،‌ غلامرضا شجاع و علی مغانی به انتخاب رئیس جشنواره در این کمیته حضور دارند.
 
خمسه‌پور با اشاره به آیین‌نامه‌  کمیته انتخاب پیشکسوتان سال صنعت چاپ، توضیح داد:‌ ما این آیین‌نامه را چهار سال پیش در تعامل و ارتباط با اعضای کمیته تهیه و تدوین کردیم  و امسال نیز بر اساس این آیین‌نامه، کارها  و برنامه‌های خود را پیش می‌بریم.
 
وی با اشاره به برخی از شرایط پیش‌بینی شده برای پیشکسوتان صنعت چاپ، توضیح داد: پیشکسوت باید حداقل 60 سال سن داشته باشد و اگر سن آن‌ها بالاتر باشد، امتیاز آن‌ها افزایش پیدا می‌کند،‌ همچنین فعال بودن در تربیت شاگرد نیز از دیگر ویژگی‌هایی است که این پیشکسوت داشته باشد.
 
خمسه‌پور یادآور شد: نوآوری در حوزه نشر، فعالیت در حوزه ترجمه و تالیف کتاب، فعالیت در حوزه خدمات اجتماعی و صنفی  از دیگر فعالیت‌هایی است که در این آیین‌نامه برای پیشکسوتان در نظر گرفته شده است و منتظریم اتحادیه‌ها افراد پیشنهادی خود را به دبیرخانه ارسال کنند و هیات شرایط افراد را بررسی ودر نتیجه نهایی را اعلام کنیم. 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 264039