ذوالقدر در گفت‌وگو با ایبنا:

تاکید بر تخصیص ارز لازم برای ورود کاغذ در کمیسیون فرهنگی

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۹
 
 
فاطمه ذوالقدر با اشاره به نشست عصر روز گذشته (سه‌شنبه ۱۶ مرداد) کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی درباره بررسی معضل بازار کاغذ گفت: در این نشست در زمینه گشایش اعتبار برای ورود کاغذهای جدید رایزنی‌هایی با وزیر صنعت، معدن و تجارت انجام شد تا به زودی کاغذ در اختیار اصحاب نشر قرار گیرد.
 
فاطمه ذوالقدر؛ نایب رییس اول کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، درباره نشست ظهر دیروز کمیسیون فرهنگی مجلس درباره وضعیت بازار کاغذ گفت: این نشست ظهر سه‌شنبه ۱۶ مرداد با حضور وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی صنعت، معدن و تجارت، رییس اداره گمرک و نماینده بانک مرکزی در کمیسیون فرهنگی مجلس برگزار شد.
 
وی افزود: در این جلسه که با دستور بررسی معضل کاغذ برگزار شد، بر تخصیص ارز لازم برای مقابله با بحرانی که ایجاد کرده، تاکید شد. همچنین  برای گشایش اعتبار برای ورود کاغذهای جدید نیز رایزنی‌هایی انجام شد تا وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بتواند کاغذ را با کمک مجموعه‌های تعاونی مرتبط با حوزه نشر به اصحاب این حوزه برساند.
 
ذوالقدر با بیان اینکه تامین اعتبار برای ورود کاغذ به کشور از دیگر موضوعاتی بود که در این نشست مطرح شد، گفت: قرار شد در این زمینه وزارت صنعت، معدن و تجارت تامین اعتبار برای واردات ایجاد کند تا کاغذ مورد نیاز را در اختیار اصحاب نشر و رسانه قرار دهند.
 
به گفته وی، وزیر صنعت، معدن و تجارت  نیز در این جلسه گفت که برای اختصاص ارز مشکلی نیست زیرا کاغذ یکی از کالاهای ضروری است و برای برخورد با برخی از اقدامات و تخلف‌‌های این حوزه زیرمجموعه‌های چون تعزیرات ورود پیدا کند.
 
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از برخورد جدی با محتکران به عنوان دیگر دستور این جلسه نام برد و گفت: با توجه به برخی از گزارش‌ها، محموله‌هایی از کاغذ که به قیمت قبل وارد شده بود، در انبارها احتکار شده و متاسفانه در اختیار بازار قرار نگرفته است. در این نشست قرار شد که بر این روند نظارت جدی شود.
 
ذوالقدر تاکید کرد: همچنین قرار شد کمیته‌‌ای با هدف بررسی زمینه‌های خودکفایی در حوزه تولید کاغذ تشکیل شود تا با توجه به توانمندی‌ها، منابع طبیعی و زمینه‌های تولید این کالا در کشور این زمینه‌ها بررسی شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 264095