به بهانه هفته کتاب و کتابخوانی صورت می‌گیرد؛

آغاز طرح «شنبه‌های کتاب در مساجد» در کانون‌های مساجد یزد

 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۶
 
 
مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد یزد از آغاز طرح «شنبه‌های کتاب» در مساجد استان و اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی در مساجد استان به بهانه هفته کتاب خبر داد.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) از یزد حجت‌الاسلام مصطفی گرجی، مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد یزد ضمن گرامیداشت هفته کتاب  درباره برنامه‌های این کانون در هفته کتاب به ایبنا گفت: کتاب و کتابخوانی از ارزش بالایی برخوردار است و رسالت کتاب نیز جهل‌زدایی از جامعه انسانی است. کتاب و کتابخوانی میراثی است که محصول تجربه‌های بشری و خلاقیت ذهنی و آموخته‌های انسانی
است.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد یزد خاطرنشان کرد: توجه به فرهنگ مکتوب از توصیه‌های مهم بزرگان دینی است که یک میراث فرهنگی برای آیندگان محسوب می‌شود. هفته کتاب هم فرصتی مناسب برای ایجاد انگیزه و آشتی با کتاب است که می‌توان با برگزاری برنامه‌های متنوع در قالب‌های متفاوت با پیوست کتاب، شور و هیجانی را در جامعه ایجاد کرد.

وی افزود: دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد نیز همگام و با همکاری نهادهای فرهنگی و با برنامه‌ریزی منظم در هفته کتب، رسالت خود را در حوزه کتاب و کتابخوانی آغاز می‌کند.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد یزد بیان کرد: ما ضمن آغاز طرح «شنبه‌های کتاب» در مساجد استان یزد برنامه‌های مختلفی را در مساجد استان برگزار می‌کنیم که شامل برگزاری کاروان دانایی در کتابخانه‌های استان، دیدار با نویسندگان، برگزاری کلاس‌های داستانی‌نویسی، بازدید از کتابخانه‌های کانون‌های فرهنگی هنری از جمله این برنامه‌ها است.

حجت‌الاسلام گرجی ادامه داد: طرح کاروان دانایی و بازدید اعضای کانون‌های مساجد از کتابخانه‌های عمومی استان، بازدید از باشگاه کتابخوان برتر کانون‌های فرهنگی هنری، رونمایی از مسابقه بزرگ کشوری کتابخوانی انسان ۲۵۰ ساله در قالب جشنواره کشوری روح خدا، جشن کتاب از جمله برنامه‌های ما در این هفته است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 267539