۱
 
مدیر کتابفروشی کافه کتاب سبزوار:

طرح‌های فصلی مانع تعطیلی کتابفروشی‌های قدیمی شده‌است

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۲
 
 
مدیر کتابفروشی «کافه کتاب» سبزوار با بیان اینکه اجرای طرح تخفیف فصلی کتاب به رونق فعالیت کتابفروشی‌ها کمک کرده است، گفت: تا چند وقت پیش به دلیل عدم رونق فعالیت‌های کتابی، بسیاری از کتابفروشی‌های قدیمی سبزوار در حال تعطیل شدن بودند، اما الان به حیات خود ادامه می‌دهند.
 
علیرضا فیروزی؛ مدیر کتاب‌فروشی «کافه کتاب» شهر سبزوار در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب یاران (ایبنا)، عنوان کرد: طی سال‌های اخیر کتاب‌فروشی‌های زیادی در سبزوار در حال تعطیلی بودند اما به کمک طرح‌های فصلی تخفیف کتاب، این موضوع مانع تعطیلی‌ها شد و به رونق فعالیت کتاب‌فروشی‌ها کمک کرد.
 
وی افزود: در گذشته‌ای نه‌چندان دور، چهار یا پنج کتاب‌فروشی عمومی در سبزوار فعالیت می‌کردند که حدود سه کتاب‌فروشی از میان آن‌ها قصد داشتند کاربری خود را تغییر داده و کتاب‌فروشی‌شان را تعطیل کنند.
 
فیروزی با بیان اینکه در یک‌سال اخیر تعداد کتاب‌فروشی‌های عمومی در سبزوار افزایش یافته است، گفت: خوشبختانه می‌توان گفت که فعالیت کتاب‌فروشی‌ها به مدد طرح‌های فصلی مثل تابستانه و پاییزه کتاب رونق گرفته است و اکنون حدود ۱۰ فروشگاه کتاب در سطح شهر مشغول فعالیت هستند.
 
به گفته وی، می‌توان ادعا کرد اجرای طرح‌های فصلی که هدف اصلی آن‌ها رونق دادن به کتاب‌فروشی‌ها بوده است، امید به کار را در میان کتاب‌فروشان افزایش داده و به رونق این شغل و حرفه اثرگذار در صنعت نشر کمک کرده است.
 
فیروزی با بیان اینکه مردم سبزوار از کتاب‌فروشی‌ها استقبال می‌کنند، یادآور شد: مردم اغلب در طول سال از کتاب‌فروشی ما استقبال خوبی دارند و به کمک طرح‌های فصلی این رونق بیشتر شده است و بسیاری از مشتریان ما در دوره اجرای طرح به کتاب‌فروشی مراجعه می‌کنند و امیدوارم مستمر باشد.
 
کتاب‌فروشی «کافه کتاب» سبزوار از سال ۱۳۹۰ با هدف فروش کتاب‌های عمومی تاسیس شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 268311
 


 
mohsen
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۷-۰۹-۱۰ ۱۰:۱۵:۱۸
این طرح باعث حمایت از کتابفروشیهاست ولی برعکس این نمایشگاه های استانی خیلی به اینا ضربه میزنن. (227372)