بخشدار ندوشن به ایبنا خبر داد؛

افتتاح نخستین کتابخانه، بوستان و خیابان ویژه کودکان در ندوشن

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۶
 
 
بخشدار ندوشن از راه‌اندازی نخستین کتابخانه تخصصی کودک و نوجوان کشور به همراه یک بوستان و خیابان ویژه این رده سنی، در این بخش از استان یزد خبر داد.
 
سیدبهروز موسوی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در یزد، با بیان اینکه اولین کتابخانه تخصصی کودک و نوجوان روستایی بخش ندوشن افتتاح شد، گفت: نخستین کتابخانه تخصصی در بخش کودک و نوجوان کشور در ندوشن در بخش روستایی با حضور مسئولین ندوشن راه‌اندازی شد.

بخشدار ندوشن در ادامه افزود: این کتابخانه با بیش از 2 هزار جلد کتاب در زمینه کودک نوجوان که تمام آنها به صورت خیری خریداری شده است، افتتاح شد.

وی در ادامه با اشاره به موضوعات کتاب‌ها و انتشارات آنها تصریح کرد: کتاب‌های موجود در کتابخانه تخصصی کودک و نوجوان روستای صدرآباد از معتبرترین انتشاراتی‌های کشور تهیه شده و موضوعات آنها متناسب برای سنین کودکی تا نوجوانی است.

موسوی با بیان اینکه این کتابخانه کاملاً خیّری ساخته شده است، عنوان کرد: 200 میلیون ریال هزینه ساخت و تعمیر ساختمان این کتابخانه بود که با کمک خیرین نیکوکار بخش ندوشن تامین و بازسازی شد.

وی در پایان با اشاره به نشر فرهنگ کتاب و کتابخوانی و حضور در طرح‌هایی همچون «پایتخت کتاب ایران»، گفت: یک بوستان و خیابان در جنب کتابخانه تخصصی کودک و نوجوان مرتبط با بخش کتاب همزمان با راه‌اندازی این کتابخانه افتتاح شد که می‌توان گفت در کشور این نوع فعالیت، یک فعالیت بی‌نظیر در بخش روستایی محسوب می‌شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 271088