آشنا در گفت‌وگو با ایبنا اعلام کرد؛

فروش ٤٥ میلیارد تومانی کتاب در نمایشگاه‌های استانی در سال جاری

 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۷
 
 
مدیرعامل موسسه نمایشگاه های فرهنگی کشور از فروش ٤٥ میلیارد تومان کتاب در نمایشگاه‌های استانی کشور از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.
 
قادر آشنا در حاشیه افتتاحیه سیزهمین نمایشگاه کتاب خوزستان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در خوزستان، با بیان این مطلب گفت: از ابتدای سال تاکنون 27 نمایشگاه با حدود یک میلیون و ٥٠٠ هزار عنوان کتاب در کشور برگزار شده است.

وی در پاسخ به این پرسش که نمایشگاه سیزدهم کتاب خوزستان را چگونه ارزیابی می‌کند، توضیح داد: نمایشگاه باکیفیت بالایی برپا شده و ناشران شرکت کننده در آن، از ناشران تراز اول و ارزشمند کشور هستند و بر اساس مشاهده عینی، استقبال خیلی خوبی نیز توسط مردم و علاقه‌مندان به کتاب شده است.

مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران ادامه داد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان تاکنون ٢٥ نمایشگاه در حوزه‌های مختلف برگزار کرده که این تعداد تا پایان سال به ٣٠ نمایشگاه می‌رسد.

آشنا گفت: هیچ رشد و توسعه‌ای بدون آگاهی کسب نمی‌شود و یکی از راه‌های رسیدن به آگاهی کتاب است که در این راستا برپایی نمایشگاه‌های کتاب می‌تواند بخشی از این  نیازها را تامین کند.

وی گفت: هدف ما بر این است با برگزاری نمایشگاه‌ها سطح آگاهی و علم مردم را بالا برده زیرا انسان محور توسعه و کتاب مظهر آن است.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 271719