در انجمن ناشران دانشگاهی برگزار می‌شود

کارگاه بازآفرینی صنعت نشر با رویکرد فناوری اطلاعات و ارتباطات

 
تاریخ انتشار : جمعه ۱۰ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۰
 
 
کارگاه آموزشی «بازآفرینی صنعت نشر با رویکرد فناوری اطلاعات و ارتباطات» چهارشنبه 15 اسفند در انجمن فرهنگی ناشران دانشگاهی برگزار می‌شود.
 
مسعود پایدار؛ رئیس کارگروه آموزش انجمن فرهنگی ناشران دانشگاهی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، با اعلام خبر برگزاری کارگاه آموزشی افزود: انجمن ناشران دانشگاهی در راستای ادامه فعالیت‌های آموزشی خود برنامه‌های مختلفی را در نظر گرفته است و برگزاری کارگاه آموزشی «بازآفرینی صنعت نشر با رویکرد فناوری اطلاعات و ارتباطات» یکی از این نمونه‌ها به شمار می‌آید.
 
وی ادامه داد: در این کارگاه موضوعاتی مانند آنلاین شدن کسب و کار نشر، ارائه خدمات جانبی در بستر اینترنت، استفاده از شبکه‌های اجتماعی، همکاری با کسب و کارهای بزرگ اینترنت و راه‌اندازی توسعه کسب و کار اینترنتی (استارت آپ) ارائه خواهد شد.
 
پایدار با اشاره به جنبه‌های گوناگون صنعت نشر، گفت: این صنعت در عرصه‌های علمی و فرهنگی کشور و تاثیرگذار بر تحولات اجتماعی، با بحران‌های بسیاری مواجه شده است و بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد که برای غلبه بر این بحران راه‌ها و روش‌هایی وجود دارد.
 
وی درباره این روش‌ها، توضیح داد: از جمله این راهکارها می‌توان به کاستن از حاشیه سود، برای حفظ کسب و کار و رهایی از این تلاطم است و باید زمینه‌ای ایجاد شود که ناشران بتوانند با تکیه به این روش‌ها بقای خود را تضمین کنند.
 
پایدار با اشاره به سخنران‌های این کارگاه، تاکید کرد: قرار است این کارگاه با حضور مهدی سعیدی‌کیا؛ مدرس کارآفرینی دانشگاه و مدیر کتاب پلاس و رزا مهرابی؛ دکترای کارآفرینی دانشگاه تهران برگزار شود.
 
وی درباره رویکرد انجمن در موضوعات آموزشی، گفت: در سال‌های اخیر تلاش کردیم در کارگروه آموزشی به مسائل اساسی ناشران بپردازیم و اولویت اول ما ناشران دانشگاهی است و در معنای عام‌تر به موضوعات کلان حوزه نشر می‌پردازیم.
 
به گفته پایدار، در این زمینه انجمن با دعوت از کارشناسان عضو انجمن یا دیگر بخش‌ها، برنامه‌های آموزشی مختلفی را به شکل کارگاهی برگزار و رویکردهای مختلفی درباره مسائل حوزه نشر را دنبال کرده است و در سال آینده نیز برنامه‌های متنوعی را در این حوزه برگزار خواهیم کرد.
 
کارگاه آموزشی «بازآفرینی صنعت نشر با رویکرد فناوری اطلاعات و ارتباطات» چهارشنبه 15 اسفند از 14 تا 17 در انجمن فرهنگی ناشران دانشگاهی برگزار می‌شود.

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 272519