نویدگویی به ایبنا خبر داد:

200 برنامه فرهنگی و ادبی در کمیته علمی فرهنگی نمایشگاه کتاب

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۶
 
 
بیش از 200 برنامه شامل رونمایی، نقد کتاب و سخنرانی در کمیته علمی فرهنگی سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برگزار می‌شود.
 
داریوش نویدگویی، مدیر کمیته علمی فرهنگی سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، با اشاره به برنامه‌های پیش‌بینی شده برای این کمیته گفت: 200 برنامه شامل رونمایی، نقد کتاب، سخنرانی و تکریم و گرامیداشت شخصیت‌های مختلف علمی و فرهنگی همزمان با نمایشگاه کتاب برگزار می‌شود.
 
وی ادامه داد: در میان برنامه‌ها، با توجه به اتفاقات و رخدادهای اخیر، تکریم و تجلیل از سپاه پاسداران ایران در اولویت برنامه‌های کمیته قرار دارد و در این زمینه برنامه‌های مختلفی را برای تجلیل از فعالان سپاه پیش‌بینی کرده‌ایم.
 
نویدگویی با اشاره به هم‌زمانی ایام نمایشگاه کتاب با روز معلم نیز گفت: به دلیل تقارن ایام شهادت شهید مطهری، برای جمعی از معلمان و استادان ادب و فرهنگ برنامه تجلیل و تکریم پیش‌بینی کرده‌ایم که در روز 12اردیبهشت اجرا می‌شود.
 
وی یادآور شد: بزرگداشت درگذشتگان بزرگان فرهنگ و ادب کشور که در سال 1397 درگذشته‌اند نیز از دیگر برنامه‌هایی است که برای این ایام پیش‌بینی شده است.
 
نویدگویی همچنین درباره برنامه‌های این کمیته برای حمایت از مردم مناطق سیل‌زده نیز توضیح داد: به‌دنبال رخداد سیلاب در مناطق شمالی و جنوبی کشور و آسیب دیدن زندگی و محل کار هم‌وطنان شهرهای مختلف، تعاملاتی با جمعی از خیران کتابخانه‌ساز و نذر کتاب داریم تا بتوانیم اقدامات مثبتی در این زمینه انجام دهیم.
 
سی‌ودومین دانشگاهی سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران 4 تا 14 اردیبهشت در مصلای امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 274131