در راستای مذاکرات اولیه برای شروع همکاری رادیو تهران و کتابخانه مجلس اعلام شد:

​رادیو تهران مردم را به کتابخانه مجلس دعوت می‌کند

 
تاریخ انتشار : شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۱
 
 
به گفته سرپرست روابط عمومی و امور بین‌الملل کتابخانه مجلس، بین رادیو تهران و کتابخانه مجلس شورای اسلامی همکاری شکل گرفته تا منجر به تشویق مردم به استفاده از منابع کتابخانه مجلس شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) سی‌و‌یکم اردیبهشت‌ماه، حمیدرضا صحراگرد، مدیر شبکه رادیویی تهران همراه جمعی از همکاران خود در این شبکه رادیویی، از کتابخانه،‌ موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی،‌ دیدن کرد. در این بازدید  مذاکرات ابتدایی برای انعقاد تفاهم‌نامه و تهیه گزارش‌های رادیویی صورت گرفت.
 
سیدمهدی قریشی، سرپرست روابط عمومی و امور بین‌الملل کتابخانه مجلس درباره مذاکرات کتابخانه مجلس با رادیو تهران گفت: مدیر شبکه رادیو تهران به همراه جمعی از مدیران رادیو از موزه و مرکز اسناد کتابخانه مجلس بازدید کردند. برای آن‌ها که تا به حال منابع این کتابخانه را ندیده بودند، بازدید از این کتابخانه بسیار جالب بود.
 
سرپرست روابط عمومی و امور بین‌الملل کتابخانه مجلس در توضیح چگونگی این همکاری بیان کرد: مسئولان قول دادند که همکاری بین رادیو تهران و کتابخانه مجلس شورای اسلامی برقرار شود تا منجر به تشویق مردم به استفاده از منابع کتابخانه مجلس شود. آن‌ها قول مساعد دادند که بعد از ماه رمضان به صورت ویژه روی کتابخانه مجلس و منابع آن کار کنند و ما در استودیو رادیو تهران بحث گفت‌وگو با مدیرانمان را داشته باشیم.
 
او در ادامه اظهار کرد: قرار شد مسئولان رادیو مقداری از امکانات خود را به کتابخانه مجلس بیاورند و با رئیس کتابخانه مجلس مصاحبه داشته باشند. همچنین روایت‌گری از کتابخانه مجلس داشه باشند و منابع کتابخانه مجلس را معرفی کنند تا زمینه‌های آشنایی مردم با کتابخانه شکل گیرد.
 
قریشی با بیان این مطلب که کتابخانه مجلس برای این ارتباط پیش قدم شده است، ادامه داد: با توجه به اینکه مدیران رادیو تهران منابع را دیدند خود این پیشنهاد را دادند که بدون هیچ هزینه‌ای اقدامات لازم را انجام دهند و گزارش‌ها و مصاحبه‌ها در این زمینه انجام شود.
 
سرپرست روابط عمومی و امور بین‌الملل کتابخانه مجلس درباره همکاری این کتابخانه با دیگر رادیوها اعلام کرد: این مذاکرات برای فتح باب با رادیو تهران است البته با رادیو فرهنگ هم همکاری‌هایی داریم اما الان با رادیو تهران فعالیت خود را شروع کرده‌ایم زیرا مجلس شورای اسلامی در تهران است و با اینکه خدماتی در سراسر ایران ارائه می‌دهیم، تمرکز ما بر تهران است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 276066