​مدیرکل سرگرمی‌های سازنده و بازی‌های رایانه‌ای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تاکید کرد؛

تاثیر پویش «با مهر تا مهر» در کاهش خطر آسیب روحی به کودکان مناطق سیل‌زده

تمدید یک روزه نمایشگاه اسباب‌بازی به دلیل پویش «با مهر تا مهر»
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۰۰
 
 
محسن حموله،‌ بر توجه به کودکان مناطق سیل‌‌زده که در خطر آسیب روحی و روانی هستند، تاکید کرد و از مشارکت‌های چشمگیر در پویش «با مهر تا مهر» خبر داد.
 
محسن حموله در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، درباره برنامه کانون هم‌زمان با برگزاری پویش «بامهر، تامهر» گفت: از ابتدای درگیری برخی استان‌های کشور با مساله سیل، کانون اقداماتی از‌جمله طرح «پیک امید» را اجرا کرد؛ علاوه‌براین با توجه به همزمانی برگزاری نمایشگاه اسباب‌بازی با پویش «با مهر تا مهر» در این طرح مشارکت داریم.
   
وی با تاکید بر توجه به «رونق تولید» به‌عنوان شعار سال جاری، ادامه داد: اسباب‌بازی و کتاب از وسایل فرهنگی موثر در کنترل هیجان کودکان است؛ علاوه‌براین بر جریان آموزش‌ و آینده آن‌‌‌‌ها تاثیر‌گذار است. در نمایشگاه اسباب‌بازی تولیدات داخلی 70 تولید‌کننده ایرانی با توجه به سال حمایت از  «رونق تولید» اسباب‌بازی عرضه می‌شود. 

این مدیر مسئول همچنین از تمدید شدن نمایشگاه اسباب‌بازی به مدت یک روز و تا پایان روز جمعه؛ 31خردادماه به دلیل برگزاری پویش با مهر تا مهر خبر داد؛ نمایشگاهی که در مرکز نمایشگاه‌های کانون پرورش فکری واقع در خیابان حجاب برپا است.


به گفته مدیرکل سرگرمی‌های سازنده و بازی‌های رایانه‌ای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان طرح‌های اجرا شده در مناطق سیل‌زده، پیش از این، مورد استقبال کودکان و خانواده آن‌ها قرار گرفته است.

او ادامه داد: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برای ارائه خدمات فرهنگی از‌جمله نمایش تئاتر و فیلم برای کودکان و خانواده‌هایشان، کامیون ویژه در اختیار دارد.

حموله با تاکید بر اهمیت توجه به کودکان آسیب‌دیده از سیل گفت: همه باید برای کمک به کودکان مناطق سیل‌‌زده که در خطر آسیب روحی و روانی هستند، تلاش کنند. اگر بخواهیم برای کودکان کار اساسی انجام دهیم باید فعالیت‌های فرهنگی را ترویج دهیم. بدون توجه به  فعالیت‌های فرهنگی فعالیت‌های اجتماعی تاثیر زیادی نخواهد داشت.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 277114