هفتم تیرماه جاری در قم؛

دومین سوگواره شعر امام صادق (ع) برگزار می‌شود

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۹
 
 
دومین سوگواره شعر امام صادق (ع) با عنوان «صادقانه‌ها» پنجشنبه 7 تیرماه در قم برگزار خواهد شد.
 
محمد غفاری دبیر اجرایی سوگواره شعر صادقانه در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، با اعلام برگزاری دومین سوگواره شعر امام صادق (ع) با عنوان «صادقانه‌ها» گفت: خداوند توفیق عنایت کرد برای نخستین بار در تیرماه سال 97 سوگواره‌ای با عنوان صادقانه‌ها ویژه شعر امام صادق (ع) برگزار کنیم.

وی اضافه کرد: سال گذشته این برنامه در دو روز برگزار شد. ابتدا در شهر تهران شب‌شعری با حضور شاعران برجسته کشور برگزار شد و فردای آن، عصر شعری در شهر مقدس قم با حضور شاعران استان قم و اصفهان برگزار شد.

غفاری با اشاره به اینکه شهر قم شهر علم و فقاهت است و امام صادق (ع) بنیان‌گذار فقه تشیع‌اند، جای چنین برنامه‌ای در شهر خالی دانست و تصریح کرد: حال که توفیق شده برای دومین سال این برنامه به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم و همچنین مرکز فقهی ائمه اطهار (ع) برگزار شود امید می‌رود بتوان با زبان هنر و ادب علاوه بر این‌که در ایام شهادت حضرت صادق (ع) عرض ارادت و تسلیت داشته باشیم قدمی در ترویج اندیشه و سبک زندگی آن حضرت برداریم.

یادآوری می شود دومین سوگواره شعر «صادقانه‌ها» عصر پنجشنبه 7 تیرماه ساعت ۱۸ در سالن فقاهت مرکز فقهی ائمه اطهار واقع در میدان معلم شهر قم برگزار خواهد شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 277386