۱
 

جلدهای جدیدی از ترجمه «Harrison Textbook 2018» منتشر می‌شود

 
تاریخ انتشار : جمعه ۱۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۰
 
 
مهرداد صلاحی؛ سرپرست تیم ترجمه «Harrison Textbook 2018» از انتشار چند جلد دیگر از ترجمه این رفرنس پزشکی تا پایان شهریورماه خبر داد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)،‌ مهرداد صلاحی؛ نویسنده و مترجم بیش از 60 عنوان کتاب پزشکی و سرپرست پروژه ترجمه مجموعه چهار جلدی «Harrison Textbook 2018»، بیان کرد: این کتاب که یکی از رفرنس‌های اصلی برای متخصصان و دانشجویان در رشته‌های مختلف پزشکی است، در 12جلد به فارسی ترجمه می‌شود. از این مجموعه تاکنون بخش‌های مربوط به کلیه، تنفس و روماتولوژی در سه جلد ترجمه و از سوی انتشارات حیدری منتشر شده است.
 
وی ادامه داد: تقریبا کار ترجمه تمامی بخش‌های کتاب به پایان رسیده و در مراحل تایپ، ویرایش و چاپ قرار دارد. تا پایان شهریورماه جاری، حداقل چهار یا پنج جلد دیگر از این مجموعه در موضوعاتی همچون قلب و گوارش به چاپ خواهد رسید. تنها بخش از کتاب که ترجمه آن هنوز انجام نشده، قسمت مربوط به مغز و اعصاب است که بسیار تخصصی و دچار پیچیدگی بوده و ترجمه آن زمان و دقت بیشتری را می‌طلبد.
 
این استاد دانشگاه تهران در معرفی مختصری از این کتاب گفت: «Harrison Textbook»، یک کتاب مرجع برای متخصصان داخلی بوده که در چهار جلد به زبان انگلیسی از سوی انتشارات مک گروهیل منتشر شده است. دانشجویان همه رشته‌های پزشکی واحد درسی به نام «فیزیوپاتولوژی» دارند که شامل موارد تشخیص و درمان بیماری‌های مختلف همچون تنفسی، قلبی، گوارشی و اعصاب است. این کتاب می‌تواند به‌عنوان یک رفرنس درسی مورد استفاده قرار گیرد. همچنین «Harrison Textbook» رفرنس امتحانات بورد تخصصی داخلی پزشکان متخصص نیز محسوب می‌شود.
 

صلاحی در ادامه با اشاره به دیگر اثر ترجمه‌ای جدید خود، اظهار کرد: کتاب «تست تشخیصی و آزمایشگاهی پاگانا»، ترجمه‌ای از یک اثر رفرنس آزمایشگاهی است که 2 ماه پیش از سوی انتشارات حیدری چاپ و به بازار نشر عرضه شد. در این کتاب تمام نکات و دانستنی‌ها درباره تست‌های آزمایشگاهی اعم از تهاجمی (مانند آندوسکوپی) و غیرتهاجمی (مانند تست قند و چربی خون) به ترتیب حروف الفبا بیان شده است. «تست تشخیصی و آزمایشگاهی پاگانا 2019»، برای پزشکان و دانشجویان علوم آزمایشگاهی و دیگر رشته‌های پزشکی، کاربردی است.
 
این پزشک متخصص داخلی و عفونی افزود: این کتاب جامع، منطبق بر یافته های جدید پزشکی است که دسترسی سریع و جامع خواننده به آزمون‌های تشخیصی و آزمایشگاهی را امکان‌پذیر می‌کند. در این اثر، آزمایش‌ها نه تنها براساس روش انجام آن، بلکه بر مبنای نوع نمونه مورد استفاده در هر آزمون نیز دسته‌بندی شده‌اند. در ابتدای هر فصل، فهرست الفبایی تمامی آزمون‌های موجود در آن فصل برای سرعت در یافتن مطالب ارائه شده است. به دنبال این فهرست، نگرشی اجمالی که حاوی اطلاعاتی عمومی مربوط به روش آزمایش و مراقبت از بیمار است، بیان می‌شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 279150
 


 
..>امین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸-۰۵-۱۸ ۲۲:۱۶:۵۶
..>این روش/تکنیک> شی نامه/دایره المعارف/مکتوبه> نویسی/فروشی> دیگر به پایان/انجام/خاتمه>مسیر چند هزار ساله خود رسیده است... (229303)