در دیدار ناشران آموزشی با معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

دغدغه تامین کاغذ برای ناشران آموزشی بررسی شد

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۰
 
 
جمعی از اعضا و هیات مدیره انجمن ناشران آموزشی صبح امروز با محسن جوادی، معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دیدار و درباره دغدغه‌ها و مشکلات ناشران این حوزه در تامین کاغذ بحث و تبادل‌نظر کردند.
 
امین آصفی، بازرس انجمن ناشران آموزشی با اعلام این خبر به خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، گفت: پیش از ظهر امروز (چهارشنبه 21 مرداد) محمدرضا سالکی رییس هیات مدیره به همراه جمعی از ناشران آموزشی با محسن جوادی، معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و ایوب دهقانکار، مشاور معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دیدار کردند.
 
وی افزود: در این دیدار ناشران آموزشی به طرح مشکلات خود در حوزه کاغذ پرداختند و عنوان کردند که سهمیه کاغذی که یک مرتبه به ‌همه ناشران تعلق گرفت بخش بسیار کوچکی از آن به ناشران آموزشی رسید.
 
آصفی با اشاره به زمزمه‌های مبنی بر عدم شمول ناشران آموزشی برای دریافت کاغذ با ارز دولتی، گفت: در این دیدار همچنین مطرح شد که طرح‌های حمایتی دیگر مانند خرید کتاب، طرح‌های فصلی خرید کتاب و ... نیز هیچ کدام شامل ناشران آموزشی نمی‌شود.


وی تاکید کرد: در این نشست ناشران عنوان کردند سهمیه‌ای که به ناشران آموزشی داده شده کمتر از یک صدم درصد تولیدات ناشران آموزشی بوده و بسیار محدود است و اختصاص صحیحی نبوده است و اگرچه تعدادی از ناشران کاغذ‌ها را فروختند اما ناشران آموزشی همان مقدار کم را هم در تولید کتاب استفاده کردند .
 
آصفی با اشاره به تعدیل نیرو و کوچک شدن مجموعه ناشران آموزشی در ماه‌های اخیر، گفت: این موضوع در حالی رخ می‌دهد که بخش عمده ناشران آموزشی به کیفیت آموزشی و توسعه عدالت آموزش کمک می‌کنند و حتی به کوچکترین روستاها امکانات آموزشی می‌رسانند.
 
بازرس انجمن ناشران آموزشی همچنین به سخنان معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این دیدار اشاره کرد و یادآور شد: دکتر جوادی نیز در این دیدار عنوان کرد که اصل ایده این بود که کاغذ به ناشران آموزشی تعلق نگیرد اما این موضوع حذف شده و قرار است بخشی از کاغذ سهمیه‌ای به ناشران آموزشی داده شود ولی به ناشرانی که کتاب‌های آن‌ها بار تست یا کنکوری نداشته باشد و این موضوع به زودی بررسی خواهد شد.
 
آصفی تاکید کرد: وی در این دیدار به رویکرد در حال تغییر و مثبت ناشران آموزشی اشاره کرد و عنوان داشت که ناشران آموزشی اقتصاد نشر و اشتغال‌زایی خوبی دارند.

دیدار اعضا و هیات مدیره انجمن ناشران آموزشی با محسن جوادی معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیش از ظهر امروز (چهارشنبه 23 مرداد) در سالن جلسات معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 279550