ابوالحسنی در گفت‌وگو با ایبنا:

اتحادیه‌های صنعت چاپ استانی می‌شوند

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۶
 
 
رئیس اتحادیه لیتوگرافان تهران از رایزنی سه اتحادیه چاپخانه‌داران، لیتوگرافان و صحافان برای گسترده شدن دامنه فعالیت آن‌‌ها از شهر به استان خبر داد.
 
احمد ابوالحسنی، رئیس اتحادیه لیتوگرافان تهران در گفت‌‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، عنوان کرد: به‌دنبال مشکلات گسترده‌ای که متوجه چاپخانه‌داران، لیتوگرافان و صحافان خارج از تهران و مستقر حاشیه‌های شهر شده‌است، به‌زودی این سه اتحادیه فعالیت خود را به‌صورت استانی پیگیری خواهند داد.
 
وی ادامه داد: ما چاپخانه‌های بزرگی خارج از محدوده شهر تهران یا حاشیه‌ شهر داریم که به‌دلیل محدودیت جغرافیایی نمی‌توانند در اتحادیه‌ تهران عضو شوند و مجبور به عضویت در اتحادیه‌های صنفی دیگر هستند.
 
ابوالحسنی با بیان اینکه این موضوع مشکلات زیادی برای همکاران در سه حوزه چاپ، لیتوگرافی و صحافی ایجاد کرده است، گفت: رؤسای این سه اتحادیه پس از تعامل با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درخواست خود را به وزارت صنعت، معدن و تجارت ارسال کردند و در تلاش هستند این موضوع را از اتاق اصناف دنبال کنند.
 
وی با طرح این موضوع که امیدواریم تا پایان سال پیگیری‌ها به نتیجه برسد یادآور شد: در صورتی که اتحادیه‌ها به‌صورت استانی فعالیت کنند، بسیاری از چاپخانه‌ها، لیتوگرافی‌ها و صحافی‌هایی که در حاشیه تهران مثل شهرری، قلعه حسن‌خان، جاده کرج، شهریار و .. هستند، می‌توانند از خدمات اتحادیه‌های مرکز بهره‌مند شوند.
 
ابوالحسنی با اشاره به رایزنی برای ثبت استانی اتحادیه‌ها گفت: اتحادیه استانی می‌تواند مشکلات را به‌صورت یکجا پیگیری کند؛ زیرا قدرت بیشتری نسبت به اتحادیه یک شهر یا منطقه دارد و قدرت رایزنی و تبادل‌نظر برای بسیاری از امور و کارها بیشتر می‌شود.
 
به گفته وی، معتقدم که اتحادیه‌های استانی می‌توانند در زمینه اصلاح قوانین دست و پاگیر این حوزه و رایزنی با سازمان‌ها و نهادهای مختلف دولتی اقدام کند و مثمرثمر باشد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 281745