در گفت‌وگو با ایبنا عنوان شد؛

مجموعه داستانی از فیلمساز مطرح اردبیلی در راه نشر

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۷
 
 
«در مسیر تاریکی» مجموعه داستانی از صابر فرزانه‌وش، فیلمساز و نویسنده‌ اردبیلی به‌زودی منتشر می‌شود.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در اردبیل، مجموعه‌ «در مسیر تاریکی» که نخستین اثر مکتوب صابر فرزانه‌وش قلمداد می‌شود‌، دربرگیرنده 10 داستان کوتاه بوده و به‌تازگی‌ به انتشارات شانی سپرده شده تا مراحل کسب مجوز و انتشار را طی کند.

ایلقار مؤذن‌زاده نویسنده اردبیلی در این باره به خبرنگار ایبنا گفت: تایپ، ویراستاری و گردآوری این مجموعه‌ داستان که از یک سال پیش آغاز شد، فرصتی فراهم آورد تا 10 داستان این مجموعه را به دقت بخوانم و شاید نخستین فردی باشم که مژده‌ انتشار این مجموعه‌ داستانی خوب را از این هنرمند پیشکسوت به علاقه‌مندان می‌دهم.

وی که خود دستی به قلم دارد و از نویسندگان دیار اردبیل است، افزود: «در مسیر تاریکی» سرشار از تصاویر بکر داستانی، تعلیق‌های هیجان‌انگیز و صحنه‌پردا‌زی‌های سینمایی است و آنچه بیش از همه در این اثر خودنمایی می‌کند، تصاویری مبتنی بر کادربندی‌های عکاسی، کلوزآپ، مدیوم و لانگ‌شات‌هایی برخاسته از ذهنیت تصویرپردازانه نویسنده، به‌سبب چهار دهه فعالیت حرفه‌ای در صحنه سینما و تلوزیون است.

مؤذن‌زاده ادامه داد: صابر فرزانه‌وش پیشتر در عرصه سینما و تلویزیون فعالیت داشته است؛ از جمله: تصویربرداری و كارگردانی مستند «ایل و زندگی»، تصویربرداری مستند «خانه‌های قدیمی» و «مفاخر استان»، نویسندگی و كارگردانی فیلم كوتاه «زخم»، ساخت مستند تاریخی «برازمان»، تهیه‌كنندگی و كارگردانی برنامه تلوزیونی «فانوس خیال»، ساخت فیلم كوتاه «گریه بی صدا» و تصویربرداری مستند «تات‌نشینان دره شاهرود».

وی همچنین برنده جایزه عكاسی بین‌المللی یونسكو و جوایز متعدد عكاسی در سطح كشور بوده، داوری جشنواره‌های فیلم و عکس منطقه‌ای و استانی را نیز در کارنامه هنری خود دارد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 286235