تحول جدید در کتاب‌های صوتی از ابتدای 2015

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ دی ۱۳۹۳ ساعت ۲۱:۵۶
 
 
سیستم صوتی کتاب‌های صوتی از ابتدای 2015 در فرمتی جدید و با پشتیبانی از اچ‌تی‌ام‌ال5 تغییر می‌کنند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) کمپانی «او ور درایو» / Overdrive بزرگ‌ترین توزیع‌کننده دیجیتال کتاب‌های صوتی/ Audiobook در جهان، با به‌روز کردن سیستم صوتی خود، به کاربران اجازه می‌دهد از طریق مرورگرهای خود بر اساس فناوری اچ‌تی‌ام‌ال5 دسترسی بهتری به محتوای دیجیتال پیدا کنند.

اچ‌تی‌ام‌ال5 با پشتیبانی از جدیدترین فناوری‌های چندرسانه‌ای، فرمت‌های دیجیتال در آن به راحتی بارگیری شده و خوانده می‌شود و هم توسط سیستم و هم کاربر قابل‌خواندن است.

بدین ترتیب کاربرانی که کتاب صوتی از کتابخانه به امانت می‌گیرند بدون نیاز به نصب برنامه‌ای خاص می‌توانند فایل صوتی موردنظر را از طریق هر نوع سخت‌افزاری مانند رایانه، لپ‌تاپ، تبلت، کتاب‌خوان الکترونیکی ، گوشی هوشمند و ... و یا هر نوع مرورگری بازکرده و بشنوند و نیاز به هیچ نوع پلاگین اضافه‌ای هم نیست.

کاربران در حال حاضر از مرورگر موسوم به Overdrive Read استفاده می‌کنند اما سیستم جدید صوتی محدودیتی دراین‌باره ندارد.

همچنین سیستم موجود فقط قابلیت خواندن کتاب‌های الکترونیکی در فرمت EPUB2 و EPUB3 با پوسته ثابت را دارد که به صورت آفلاین نیز خوانده می‌شود. البته در سیستم جدید معلوم نیست کتاب‌های صوتی به صورت آفلاین هم پشتیبانی می‌شوند یا خیر؟ اما برای فایل‌هایی که به صورت استریمینگ پخش می‌شود حتماً باید اینترنت وجود داشته باشد.

کمپانی «او ور درایو» با داشتن 2 میلیون عنوان محتوای دیجیتال از 5 هزار ناشر از سراسر جهان خدمات و سرویس‌های تعریف‌شده می‌دهد و 27 هزار کتابخانه و مدرسه را از طریق شبکه اختصاصی خود پشتیبانی می‌کند.
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 213994