انتشار کتاب جدید «هیلاری مانتل» به تاخیر افتاد

 
تاریخ انتشار : جمعه ۱۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۹
 
 
«هیلاری مانتل»، نویسنده انگلیسی اعلام کرد کتاب جدید وی تا دو سال دیگر وارد بازار کتاب نمی‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از گاردین- «هیلاری مانتل» پیش‌بینی کرد کتاب جدید وی که آخرین جلد از سه‌گانه‌اش است تا سال آینده منتشر نخواهد شد. این در حالی است که بسیاری از طرفداران وی در انتظار چاپ کتاب وی در تابستان سال آینده بودند.
 
او پیش از این اعلام کرده بود کتاب در تابستان 2018 منتشر خواهد شد اما هفته گذشته به دعوت «بی‌بی‌سی» در یک سخنرانی شرکت کرد و در پاسخ به یکی از مخاطبان خود گفت نوشتن کتاب آن طور که پیش‌بینی کرده بود انجام نشده است و مخاطبان منتظر این کتاب در سال 2019 باشند.
 
کتاب سوم که «آینه و روشنایی» نام دارد قرار است ادامه داستان کتاب «تالار گرگ» و «اجساد را بالا بیاور» باشد که هر دو برنده جایزه «من بوکر» شده‌اند. نوشتن دو کتاب پیشین سبب شد «مانتل» اولین نویسنده‌ای باشد که برای نگارش دو کتاب پشت سر هم برنده جایزه «من بوکر» شود.
 
«تالار گرگ» در سال 2009 و «اجساد را بالا بیاور» در سال 2012 منتشر شد. هر دو کتاب به اقتباس‌های موفق تلویزیونی و حتی تئاتری نیز تبدیل شدند.
 
دو اثر پیشین مورد حمایت و همزمان انتقاد بسیاری از مخاطبین و صاحب نظران قرار گرفت و داستان «اولیور کرامول»، یکی از پیچیده‌ترین شخصیت‌های تاریخی انگلیس را روایت می‌کند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 249772