نامزدهای اولیه جایزه آثار غیرداستانی «بیلی جیفورد» اعلام شد

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۱
 
 
دوازده نامزد اولیه جایزه «بیلی جیفورد» که مهم‌ترین جایزه مربوط به آثار غیرداستانی است اعلام شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) - داستان ناآرامی‌های خاورمیانه از قرون وسطی تا قرن بیست و یکم، بررسی اختلافات نژادی در بریتانیا، و کتاب خاطراتی جذاب درباره تأثیرات باغبانی بر انسان در میان نامزدهای اولیه جایزه «بیلی جیفورد» سال 2017 قرار دارند.
 
«سایمون شاما» برای نگارش جلد دوم کتاب «داستان یهودیان» در این فهرست قرار گرفته است. «آن اپلبائوم»، نویسنده برنده جایزه پولیتزر با کتاب «قطحی ننگین» که تاریخچه فاجعه‌ای را که «استالین» به اوکراینی‌ها تحمیل کرد روایت می‌کند دیگر نویسنده حاضر در این فهرست است.
 
«روشنگری اسلامی: تعارض مدرن میان اعتقاد و استدلال» نوشته «کریستوفر دِ بلیگ»، «چرا دیگر با سفیدپوستان درباره نژاد صحبت نمی‌کنم» نوشته «رنی اِدو-لاج»، «چگونه از طاعون جان سالم به در ببریم» نوشته «دیوید فرانس»، «قصه 29» از «آلن جنکینز»، «مرز: سفری کوتاه به پایان اروپا» نوشته «کاپکا کاسابوا»، «یک اودیسه، یک پدر، یک پسر، و یک حماسه» نوشته «دنیل مِندلسون»، «خانواده شجاع و خطرناک، خانواده روسلی و جنگ علیه موسولینی» نوشته «کارولاین مورهِد»، «ماشین بودن: ماجراهایی میان سایبورگ، ارواح، هکرها، و آینده‌نگران درباره مشکل کوچک مرگ» از «مارک اوکانل» دیگر آثار حاضر فهرست اولیه جایزه «بیلی جیفورد» هستند.
 
جایزه ادبی «بیلی جیفورد» پیش از این با نام جایزه «ساموئل جانسون»، نویسنده انگلیسی قرن هجدهم شناخته می‌شد که آثار مهمی در زمینه غیرداستانی از جمله زندگی‌نامه نویسندگان بزرگ انگلیس در کارنامه خود دارد. این جایزه هر ساله به بهترین اثر غیرداستانی به زبان انگلیسی اهدا می‌شود. سال گذشته جایزه بهترین کتاب غیرداستانی «بیلی جیفورد» به کتاب «خیابان شرقی غربی» نوشته «فیلیپ سَندز» اهدا شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 251824