کتابی جدید دست هیلاری کلینتون را رو کرد / قول حمایت مالی برای نامزد شدن !

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۹
 
 
دانا برزیل، رئیس موقت کمیته ملی حزب دموکرات آمریکا در کتاب جدید خود ادعا کرده که هیلاری کلینتون نامزدی حرب متبوع خود را به طور غیرمستقیم خریداری کرده است.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل سی‌ان‌ان، این روزها انتقادات از هر دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه در جامعه آمریکا موج می‌زند. کتاب جدید یکی از اعضای حزب دموکرات نشان می‌دهد هیلاری کلینتون مدت‌ها قبل از نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری در حال رایزنی با سران حزب دموکرات بوده است.
 
دانا برزیل، رئیس موقت کمیته ملی حزب دموکرات روز پنج‌شنبه (11 آبان‌ماه) بخشی از کتاب خود را که قرار است در آینده‌ نزدیک منتشر شود، در اختیار رسانه‌ها قرار داد. برزیل در کتابش ادعا کرده که توافقی بین سران کمپین انتخاباتی هیلاری و سران حزب دموکرات صورت گرفته که در آن هیلاری به دموکرات‌ها قول کمک مالی داده و آن‌ها در عوض قبول کرده‌اند تا او در تصمیمات مهم این حزب تأثیرگذار باشد. این اتفاق زمانی رخ داد که هنوز هیلاری کلینتون اعلام نکرده بود که قصد دارد با برنی سندرز بر سر نامزدی حزب متبوع خود رقابت کند.
 
برزیل معتقد است توافق صورت‌گرفته «غیرقانونی نیست، اما بی‌شک عملی غیراخلاقی است. اگر رقابت عادلانه باشد، نباید یک کمپین کنترل حزب را در دست بگیرد. آن هم در زمانی که رأی‌دهندگان هنوز تصمیم نگرفته بودند چه کسی را به عنوان نامزد حزب خود برگزینند. این اتفاق عملی مجرمانه به حساب نمی‌آید، اما بی‌شک امانت‌داری حزب را زیر سؤال می‌برد.»
 
در این میان دونالد ترامپ از این فرصت برای تحقیر رقیب خود بهره گرفت و در توئیتی جدید نوشت: «به نظر می‌رسد خانم نماینده رأی اولیه خود را نیز به صورت جعلی به دست آورده است!»
 
هنوز مشخص نیست عکس‌العمل اف‌بی‌آی به این اتهامات چه خواهد بود. زیرا حزب دموکرات ارگانی دولتی نیست و در واقع حق دخالت در این اتفاق را ندارد. در حال حاضر ماجرای ترامپ و دخالت روسیه در انتخابات سال 2016 همچنان خبرساز است و اف‌بی‌آی دخالتی در امور جمهوری‌خواهان نیز نمی‌کند.

باید منتظر ماند و دید با انتشار کامل کتاب چه موضوعات جدیدی از انتخابات ریاست‌جمهوری 2016 افشا می‌شود!
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 253739