استقبال عجیب از کتابی در مورد رئیس‌جمهور آفریقای‌جنوبی

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۸
 
 
کتابی درباره رئیس‌جمهور آفریقای‌جنوبی در هفته نخست انتشار خود توانست 20 هزار نسخه بفروشد، که این به نوبه خود رکوردی در آفریقای‌جنوبی به‌حساب‌می‌آید.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از اینکا، «محافظان رئیس جمهور» نام کتاب جدیدی درباره جاکوب زوما، رئیس‌جمهور آفریقای جنوبی است که در روزهای ابتدایی انتشارش 20 هزار نسخه فروخته است. ناشر این کتاب اعلام کرده که تا هفته آینده نسخه‌های بیشتری از کتاب در اختیار عموم قرار خواهد داد. 

گفته می‌شود کتاب «محافظان رئیس جمهور» به خاطر مطرح کردن جزئیات پرونده محاکمه زوما ممکن است، ممنوع شود. زوما در سال ۲۰۰۵ در پی اتهام رشوه‌خواری از دولت اخراج شد. او همچنین در سال ۲۰۰۶ به اتهام تجاوز به یک دختر ۲۱ ساله مبتلا به ایدز مورد محاکمه قرار گرفت. 

مسئولان انتشارات ان‌بی می‌گویند، مقامات امنیتی برای عدم چاپ این کتاب به آن‌ها هشدار داده‌ و تهدید کرده‌اند در صورت ادامه چاپ با آن‌ها برخورد خواهند کرد. 

ژاک پاو نویسنده این کتاب نیز از تهدیدهای مستقیم رئیس جمهور خبر داده است و می‌گوید به طور حتم آن‌ها با توزیع کتاب مخالفت خواهند کرد. 

 وی گفت: «انتشارات 10 هزار نسخه جدید حاضر کرده است و علاوه بر آن سفارش‌های بسیاری نیز در راه است. در مقابل ما می‌دانیم که نیروهای امنیتی، برای جلوگیری از توزیع کتاب مقاومت خواهد کرد.»

یک مقام امنیتی که خواست نامش فاش نشود، گفته است کشور آفریقای‌جنوبی دیگر در زمان آپارتاید قرار ندارد و کسی نباید جلوی انتشار کتاب را بگیرد. 

بنجامین تریسک مدیر انتشارات ان‌بی نیز از سفارش بالا برای خرید این کتاب خبر داده است. او همچنان اصرار برای ادامه انتشار این کتاب دارد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 253854