توسط پلیس؛

گردهمایی طرفداران کتاب‌های کمیک در لیبی تعطیل شد

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۲
 
 
پلیس لیبی گردهمایی طرفداران آثار کمیک در لیبی را به دلیل آنچه ترویج فرهنگی خارجی خواند، تعطیل کرد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از بی‌بی‌سی، گروهی مسلح از نیروهای پلیس لیبی گردهمایی کتاب‌های کمیک در طرابلس پایتخت این کشور را به دلیل آنچه ایجاد «شکاف اخلاقی و رفتاری» در کشور خواندند، تعطیل کردند.
 
پلیس لیبی اعلام کرد که گردانندگان این گردهمایی را دستگیر کرده است. پلیس در بیانیه‌اش نوشته: «عکس‌های منتشرشده از این گردهمایی در شبکه‌های اجتماعی موجب انتقادات زیاد مردم شده است!»
 
صدها جوان اهل لیبی روز جمعه (12 آبان‌ماه) در گردهمایی آثار کمیک در طرابلس گرد هم آمده بودند. بعضی از جوانان لباس‌هایی به شکل شخصیت‌های کمیک موردعلاقه خود پوشیده بودند. کمی بعد در همان روز نیروهای نظامی به این گردهمایی حمله و آن را تعطیل کردند.
 
شاهدان ماجرا به روزنامه «هرالد» لیبی گفته‌اند که بیشتر از 20 نفر از جمله مسئولین گردهمایی، شرکت‌کنندگان و بازدیدکنندگان دستگیر شده‌اند. مسئولین گردهمایی نیز به این روزنامه گفتند از این اقدام نیروهای نظامی شوکه شده‌اند، زیرا از مقامات رسمی مجوز برگزاری این مراسم را گرفته بودند.
 
مراسم «کامیک کان» نخستین بار در سال 1970 در ایالات متحده برگزار شد. مراسمی که در آن طرفداران آثار کارتونی دور هم جمع می‌شوند و از علایق خود سخن می‌گویند. این گردهمایی در طول سال‌ها، جای خود را بین طرفداران کتاب‌های کمیک در دیگر کشورها نیز باز کرده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 253909