فروش 401 میلیون دلاری انتشارات هارپرکالینز در شش ماهه نخست سال 2017

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۴
 
 
انتشارات بین‌المللی هارپرکالینز اعلام کرده که در شش ماهه نخست سال 2017 میلادی، 401 میلیون دلار فروش داشته است. بر اساس آمار، بیشترین افزایش فروش در شعبات آمریکا بوده و در انگلستان تفاوت چندانی نسبت به سال قبل وجود نداشته است.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از بوک‌سلر، انتشارات انگلیسی-آمریکایی هارپرکالینز در گزارشی اعلام کرد که درآمد کلی‌اش در نیمه نخست سال جاری 401 میلیون دلار بوده که در مقایسه با فروش 389 میلیون دلار سال گذشته در همین بازه زمانی، افزایشی بسیار کمی داشته است.

به گفته مسئولین، این افزایش فروش در حالی برای انتشارات هارپرکالینز اتفاق افتاده است که سهم فروش کتاب‌های دیجیتال تنها 6 درصد بوده است.

مسئولین انتشارات هارپرکالینز اعلام کرده‌اند بیشتر افزایش فروش آن‌ها در شعبات آمریکا بوده و در انگلستان تفاوت چندانی نسبت به سال پیش رخ نداده است. 

به گفته رابرت تامسون، رئیس اجرایی هارپرکالینز، بیشتر سهم افزایش درآمد به خاطر انتشار کتاب‌های نویسندگان محبوبی چون جی‌.دی‌.وانس، مارک مانسون، دانیل سیلوا و هم‌چنین کتاب «دختر خوب» نوشته کارین اسلاتر بوده است. 

انتشارات هارپرکالینز بخشی از مجموعه خبری نیوز کورپوریشن است که در زمینه‌های گوناگون چاپی و الکترونیکی کتاب چاپ می‌کند. دیکشنری معروف کالینز نیز یکی از محصولات مشهور این انتشارات محسوب می‌شود. 

انتشارات هارپرکالینز از سال 1819 میلادی آغاز به چاپ کتاب کرد. در ابتدا انتشارات تنها به چاپ کتاب‌های مذهبی و آموزشی اشتغال داشت،ولی پس از مدتی، به کتاب داستان روی آورد و از جمله داستان‌های «آگاتا کریستی» و «دارن شان» را کالینز چاپ کرد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 254055