اهدای جایزه یابود فابر به یک نویسنده نوقلم

 
تاریخ انتشار : جمعه ۱۰ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۹
 
 
کیم مور، شاعر نوقلم انگلیسی با نخستین مجموعه شعر خود توانست جایزه یادبود فابر 2017 را از آن خود کند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از گاردین- کیم مور، شاعر تازه‌کار انگلیسی با نخستین مجموعه شعر خود به نام «هنر افتادن»، موفق به دریافت جایزه یادبود فابر 2017 شد.
 
کیم مور در سال 1981 میلادی در شهر لستر انگلستان به دنیا آمده است و پیش از نوشتن شعر به مدت 13 سال به حرفه معلمی شیپور مشغول بوده است. اشعار او موضوع خشونت علیه انسان‌ها به ویژه زنان را پوشش می‌دهد.
 
هیئت داوران امسال این جایزه؛ جیلیان کلارک، کاترین تاورز و تام گاتی در بیاینه رسمی خود مجموعه شعر «هنر افتادن» را بسیار زیبا توصیف کرده و گفته اند که در آن «زور و قدرت در صفحات مختلف روبه‌روی یکدیگر قرار می‌گیرند و زبان در آن در بسیار زیبا و قدرتمند است.»
 
جایزه فابر در سال 1963 میلادی با هدف بزرگداشت یاد جفری فابر، بنیانگذار و نخستین رییس انتشارات «فابر اند فابر» تاسیس و به طور سالیانه برگزار می‌شود. جایزه 1500 پوندی فابر، به تناوب به آثار داستانی و شعر تعلق می گیرد.  این جایزه که به نویسندگان کشورهای مشترک المنافع زیر چهل سال تعلق می گیرد، در سال های پیش به نویسندگان و شاعران برجسته ای چون شیموس هنی، جولیان بارنز، ایمیر مک‌براید و تونی هریسون اهدا شده است. نخستین برنده این جایزه کریستوفر میدلتون برای اشعارش بود.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 254971