رویدادهای فرهنگی مرتبط با کتاب در ماه دسامبر

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۷
 
 
در ماه جاری میلادی نمایشگاه‌های کتاب متعددی در سراسر جهان برگزار می‌شود که شاید مهمترین آنها سه نمایشگاه کتابی باشند که در این گزارش به آن‌ها می‌پردازیم .
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از aalbc، در ماه دسامبر از اتفاقات مهم فرهنگی برگزاری سه نمایشگاه کتاب است که در این گزارش به طور مختصر به شرح آنها پرداخته شده است.
 
هارلم هالیدی فیت
این نمایشگاه کتاب به نوعی تجمع نویسندگان و کارشناسان ادبی سیاه پوست شهر نیویورک است که هر سال با حمایت سازمان‌های غیردولتی در این شهر برگزار می‌شود. امسال نمایشگاه و یا به عبارت بهتر اجتماع ادبی سیاه پوستان نیویورک در تاریخ چهارم دسامبر (13آذر) برگزار خواهد شد. این نمایشگاه از سال 2003 کار خود را شروع کرده و هر سال میزبان چهره‌های فرهنگی و نویسندگان سیاه پوست از سراسر آمریکاست.

 
نمایشگاه کتاب آبانتا
مهمترین رویداد فرهنگی کشور آفریقای جنوبی هر سال در ماه دسامبر در شهر «سووتو» برگزار می‌شود، که تنها نویسندگان و ناشران قاره آفریقا را میزبانی می‌کند. سووتو ناحیه‌ای حاشیه‌نشین در شهر ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی است که مجاور با کمربند معدنی جنوب شهر است. نام آن برگرفته از مخفف انگلیسی ناحیه جنوب غربی است. نمایشگاه آبانتا هر سال با محوریت کتاب برپا شده ولی در سال‌های اخیر بخش‌های متنوعی مثل برگزاری کارگاه‌های نویسندگی، شعر و موسیقی به آن اضافه شده است. قرار است امسال این نمایشگاه هفتم دسامبر (16آذر) آغاز شود و به مدت سه روز ادامه داشته باشد.
 
نمایشگاه کتاب فلوریدا با عنوان F.R.E.S.H
نمایشگاه کتاب ایالت فلوریدا آمریکا هر سال در اواخر ماه دسامبر برگزار می‌شود و به خاطر هوای گرم فلوریدا در فصول سرد همواره میزبان گردشگرانی از سراسر آمریکاست. امسال نمایشگاه کتاب فلوریدا 31 دسامبر (10دی) در منطقه ساحلی دیتونا بیچ برگزار خواهد شد. این نمایشگاه هر سال از سوی مرکز آموزش و فرهنگی میدتاون ایالت فلوریدا حمایت مالی می‌شود.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 254984