نویسنده آمریکایی متولد ایران قرارداد یک میلیون پوندی بست

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۴
 
 
کاساندرا کلر، نویسنده آمریکایی متولد ایران که داستان‌هایش در سبک تخیلی نوجوانان و جوانان طرفداران زیادی دارد، برای نخستین رمان بزرگسالانه‌اش قراردادی به ارزش بیش از یک میلیون پوند امضا کرد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از گاردین، کاساندرا کلر که داستان‌هایش در مجموعه «وسایل کُشنده» طرفداران نوجوان بسیاری پیدا کرده، برای نخستین اثر بزرگسالانه‌اش قراردادی به ارزش بیش از یک میلیون پوند با انتشارات مک‌میلن بسته است. 

بنا به اعلام انتشارات مک‌میلن این مجموعه که در سال 2021 منتشر خواهد شد، حماسه‌ای دراماتیک از قدرت، دسیسه و جادو است.  این مجموعه جدید که قرار است نامش «حفاظ شمشیر» باشد، دارای دو شخصیت اصلی است؛ مرد جوانی که بزرگ شده تا بدل شاهزاده‌ای بی‌ارزش و نالایق باشد و  زن جوانی که قرار است دنیا را تغییر دهد.

کلر داستان‌هایش را در سبک تخیلی نوجوانان و جوانان می‌نویسد و شهرتش را از همین راه کسب کرده است. او حالا می‌گوید که در رمان بزرگسالانه‌اش نیز از عناصر تخیلی استفاده کرده و دنیایی کاملا جدید خلق خواهد کرد.

کلر می‌گوید: «بسیاری از خوانندگانم، سال‌هاست که آثار مرا دنبال می‌کنند و با شخصیت‌های خلق شده از سوی من بزرگ شده‌اند. در طی سال‌ها، خوانندگانی با سنین مختلف پیشم آمده و می‌گویند دوست دارند کتاب‌هایی بخوانند که شخصیت‌هایش از لحاظ سنی بزرگ‌تر باشند. همچنین می‌گویند که دوست دارند ببینند که من دنیای جدید خودم را خلق می‌کنم. این شخصیت‌ها –جنایتکار، شاهزاده، جادوگر و جنگجو- مدتی بود که در ذهنم بودند و من خیلی مشتاقم که آنها را روی کاغذ بیاورم.»

کاسندرا کلر که در سال 1973 میلادی در خانواده‌ای آمریکایی در تهران به دنیا آمده، پیش از داستان‌نویسی در «هالیوود ریپورتر» روزنامه‌نگاری می‌کرد و بیشتر از همه برای مجموعه‌های «وسایل کُشنده» و «دستگاه‌های جهنمی» شناخته شده است که وقایع آن در دنیای شکارچیان سایه (نیمه‌-فرشته‌هایی که از دنیا در برابر شیاطین محافظت می‌کنند) اتفاق می‌افتد.


 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 255006